No 25. novembra līdz 14. decembrim Mazajā ģildē norisināsies Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls, piedāvājot 18. gadsimta Latvijas teritorijas mūzikas pirmatskaņojumus, piecu Eiropas mūzikas augstskolu koncertu ar operkomponista Georga Frīdriha Hendeļa mūziku, kā arī Johana Sebastiāna Baha mūzikas albuma atvēršanas svētkus.

Ieva Zeidmane izjautā festivāla māksliniecisko vadītāju, diriģentu Māri Kupču par gaidājamiem koncertiem, programmu, dalībniekiem, kā arī unikālu, jauniegūtu mūzikas instrumentu Bauskas pilī – dubultvirdžinālu, kas izgatavots pēc 1623. gada virdžināla prototipa. Tā oriģinālautors ir Johanness Rukers, bet mūsdienu kopiju darinājis Kristians Fuks.

25. novembrī programmā «Hendelis. Pasticcio» izskanēs G.F. Hendeļa operu ārijas un ansambļi no operām «Alčīna», «Rinaldo», «Jūlijs Cēzars Ēģiptē», «Ariodante», «Orlando”, «Tamerlans», «Rodelinda», «Kserkss» u. c. Uzvedumu iestudēs JVLMA baroka orķestris diriģenta Māra Kupča vadībā un studenti no piecām Eiropas mūzikas akadēmijām – Lodzas, Oslo, Rīgas, Tallinas un Viļņas.

30. novembrī notiks koncerts «Jaunatklātie Kurzemes dārgumi». Hercoga Pētera galma kapelas koncertmeistars, komponists un vijoļvirtuozs Francis Ādams Feihtners ir 18. gadsimta Latvijas teritorijas vēsturē būtiska personība. Māris Kupčs no putekļiem ir izcēlis Feihtnera 1770. gadā Mītavā jeb mūsdienu Jelgavā izdotos četru simfoniju partiju komplektus, un kopā ar baroka orķestri Collegium Musicum Riga piedāvās klausītājiem izbaudīt jaunatklātos Kurzemes dārgumus. Koncertu papildinās arī citi pirmatskaņojumi – Feihtnera vokāli instrumentālie darbi «Herr Gott Dich loben wir» un «Hymmne an der Gott» ar dziedātājas Montas Martinsones solo.

14. decembrī norisināsies izdevniecības Brilliant Classics  paspārnē šogad klajā nākušā J. S. Baha mūzikas albuma atvēršanas svētki. To 2020. gada vasarā Rīgā ierakstīja holandiešu blokflautists Ēriks Bosgrāfs un diriģenta Māra Kupča vadītais baroka orķestris Collegium Musicum Riga. Albuma prezentācijas koncertā klausītāji tiks aicināti novērtēt gan CD iekļautos virtuozos Baha koncertus blokflautai un orķestrim, gan dažādu citu baroka laikmeta autoru darbus.