Nedēļas otrajā pusē, no 26. līdz 28. septembrim, Siguldā norisināsies jau otrais Siguldas Bērnu un jauniešu literatūras festivāls, kura misija ir veicināt bērnu un jauniešu lasītprieku, ļaut atklāt lasīšanu kā aktīvu nodarbi un vaļasprieku, ko iespējams piedzīvot kopā ar draugiem un ģimeni.
Studijā tiekamies ar festivāla programmu kuratori, bērnu grāmatu izdevēju, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes locekli Alīsi Nīgali un mākslinieku, ilustratoru Reini Pētersonu, runājam par ilustratoru cīņām, intensīvu zīmuļu asināšanu, radošajām darbnīcām, līdz šim nepublicētu darbu iepazīšanu, animācijas vietu festivāla programmā un zaļo dzīvesveidu.
Kopumā šogad festivāla norišu vienojošā tēma būs daba, ekoloģija un zaļais dzīvesveids, atklājot, kā šie būtiskie jautājumi atspoguļoti bērnu un jauniešu literatūrā. Festivāla mugurkaulu veido Autoru un Ilustrācijas programmas, bet, ļaujot bērniem un jauniešiem atklāt un piedzīvot to, kā literārs teksts transformējas citās kultūras jomās, katrā festivālā tiek veidota vēl kāda īpaša programma, šajā reizē – animācija.
26. septembrī festivālā būs Skolu diena, kurā piedalīsies Siguldas novada skolu skolēni, savukārt 27. un 28. septembrī notiks Ģimeņu dienas, kurās apmeklētājus no visas Latvijas gaidīs plaša programma: tikšanās ar grāmatu autoriem no Latvijas, Ukrainas un Islandes, ar ilustratoriem un animācijas filmu režisoriem un māksliniekiem.
Gaidāmas radošās darbnīcas, izstādes, animācijas filmu seansi, diskusijas un lekcijas vecākiem un nozares profesionāļiem, autoru vēl nepublicētu darbu lasījumi, tajā skaitā komiksu lasījumi, jaunāko bērnu grāmatu prezentācijas un aktivitātes pilsētvidē.
Programmas tiek veidotas mijiedarbojoties, lai notikumi būtu savstarpēji saistīti, piemēram, Ilustrācijas programmas centrā būs trīs izstādes ar vienojošu nosaukumu “Pētersona arhipelāgs”, kas atspoguļos ilustratora Reiņa Pētersona daiļradi, savukārt Animācijas programmā iekļautas filmas, kurām Reinis Pētersons bijis mākslinieks. Tāpat tikšanās un nodarbības ar rakstniecēm Agnesi Vanagu un Luīzi Pastori iekļautas Autoru programmā, bet Animācijas programmā būs skatāmas filmas, kas veidotos pēc šo autoru grāmatu motīviem.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X