Latvijas Nacionālajā operā 26. septembrī gaidāma pirmizrāde Džuzepes Verdi darbam "Simons Bokanegra", kura pirmuzvedums Latvijā tapis saskaņā ar Stīvena Lolesa oriģinālrežijas konceptu.

Tā muzikālais vadītājs un diriģents ir Normunds Vaicis, bet galvenajās lomās - Rinalds Kandalincevs, Tatjana Trenogina, Tads Girininks ( Lietuva) un Mihails Čuļpajevs. Operas scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Leslijs Traverss, horeogrāfe – Linne Hoknija, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš.

Kā allaž, īsi pirms notikuma operā notika arī tradicionālās "Sarunas pirms pirmizrādes", no kurām ieraksti skan arī "Klasikā". Līdzās muzikāliem priekšnesumiem - arī Lienes Jakovļevas saruna ar Normundu Vaici, Tadu Girininku, Tatjanu Trenoginu un Mihailu Čuļpajevu. 

 Operas “Simons Bokanegra” titulvaronis kļūst par Dženovas dodžu, balsojumā pārspējot aristokrātu Fjesko, taču viņus abus saista ne tikai cīņa par varu, bet arī kāda liktenīga sieviete.  Operu “Simons Bokanegra” Džuzepe Verdi sacerēja jau 1857. gadā, tomēr publikas un kritikas īpašu atzinību guva darba otrā redakcija, kas pirmizrādi piedzīvoja 1881. gadā. 21. gadsimtā “Simons Bokanegra” arvien biežāk parādās uz operteātru skatuvēm.

“Simons Bokanegra ir apbrīnojami straujš un intensīvs politiskais trilleris, kas neiztiek bez humora devas, līdzīgi kā Verdi elks Šekspīrs izmantoja humoru, lai kliedētu tumsu savās vēsturiskajās drāmās. Esam centušies izrādē sasniegt kino raksturīgo plūdumu,” stāsta oriģinālrežijas koncepta autors Stīvens Loless.