Festivāla "Baltijas Mūzikas dienas" septītajā un vienlaikus noslēguma koncertā The Dream Stream, kas 31. martā pulksten 19 risināsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, uzstāsies Latvijas Radio koris un diriģents Kaspars Putniņš, ar kuru runājam par atšķirīgo un kopējo Lietuvas, Igaunijas un Latvijas laikmetīgajā kormūzikā, dzirdam iespaidus par Rutas Paideres jaundarbu Magnificat un citiem programmā iekļautajiem darbiem.

***

Festivāla lielajā finālkoncertā līdzās Rutas Paideres jaundarbam izskanēs arī Mārtiņa Viļuma mūzika, kurā "dominē dzīves un pēcnāves, gremdēšanās sevī, radīšanas, metamorfožu un laika tēmas". (SKANI) Kora lasījumā dzirdēsim viņa Lux Aeterna, kurā "dziļums, plašums, apcerīgums allaž skatīti caur pašiegremdes prizmu". (SKANI) Būs Nomedas Valančūtes "Lietus uz smalkām stikla kājām". Viņas mūzikā, "smalkāk ielūkojoties, pamanām iekšējus pretstatus: atklātas emocijas, skaistuma noliegums, askētiskas struktūras, kristāliska skaidrība un daudzdimensionāla gleznainība". (MIC) Koncertā ar skaņdarbu piedalīsies Rītis Mažulis, "viena no īpatnējākām lietuviešu laikmetīgās mūzikas figūrām". (MIC) Dzirdēsim viņa kompozīciju Canon solus, bet no igauņu skaņraža Merta Matisa Lilla, kura mūzikai raksturīga "poētiska aura un mitoloģiskas dziļstraumes" (EMIC), šoreiz klausīsimies darbu The Dream Stream korim un elektronikai.

Komponista Krista Auznieka mūzika cildināta kā "pacilājoša... satriecoša... spīdoša" (San Francisco Classical Voice), tai piemīt "pārsteidzoša sarežģītība un skaistums" (Broadwayworld). Dzirdēsim Krista darbu Sensus, kas šogad tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā "Gada jaundarbs".