29. septembrī Ventspilī, koncertzālē “Latvija”, pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs kopā ar ansambli sniegs izcilais amerikāņu saksofonists Kolins Stetsons (Colin Stetson), atskaņojot poļu komponista Henrika Gurecka (Henryk Mikołaj Górecki) Trešās simfonijas interpretāciju Sorrow .

Kolins Stetsons: "Lielākoties es lietoju mūziku tāpat, kā citi cilvēki lieto vitamīnus vai zāles. Konkrēta mūzika man var sniegt ļoti konkrētu, drošu stāvokli. Es zinu, ir mūzika, kas uz mani iedarbosies. Piemēram, katru rītu es klausos baroka mūziku, pārsvarā Bahu. Un lielākoties tās ir Goldberga variācijas Glena Gūlda ierakstā. Tā ir mūzika, kas mani ļoti mierpilnā veidā sakārto, rīta stundā labi iedarbojas uz prātu."


" Ļoti daudz laika es pavadu lauku apkārtnē, mežos, kur man ir otras mājas. Tur nav ne miņas no trokšņu piesārņojuma, blakus ir tikai upe, kas apvijas ap māju, un mežs simtiem akru platībā. Tāpēc tā nav mana ikdienas problēma. Bet man arī nepatīk ilgstoši atrasties haotiskā lielpilsētas kņadā. Tā pamazām uzkrājas, un tad jārauga, lai es pie tā nesāktu pierast. "


"Ja esi improvizētājs un uz skatuves, spēlējot kopā ar citiem, vēlies pilnībā būt šajā brīdī, tev ir jāizkopj prasme komunicēt ar citiem mūziķiem, prasme spēlēt savu instrumentu, jāapgūst padziļinātas zināšanas, jāatrod fiziska saikne ar savu instrumentu, lai tevi netraucē domas par tehnisko izpildījumu"