No 4. līdz 8. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) un Rīgas Mākslas telpā jau septīto reizi norisināsies JVLMA Mūsdienu mūzikas festivāls "deciBels", par kuru "Klasikai" plašāk vēsta festivāla idejas autors un mākslinieciskais vadītājs, komponists Rolands Kronlaks.

Festivāla uzmanības centrā būs viesi no Beļgijas – laikmetīgās mūzikas ansamblis Fractales un komponists Žils Gobērs (Gilles Gobert). Ansamblis Fractales no Briseles ir viens no jaunās paaudzes radošākajiem un aktīvākajiem laikmetīgās mūzikas dzīves dalībniekiem, viņu viesošanās festivālā ir paredzēta ne tikai kā koncerts, bet arī meistarklase izpildītājiem un jaunajiem komponistiem.

Latviešu izpildītājmākslu festivālā reprezentēs "Trio Metamorfoze" un saksofonists Aigars Raumanis. Šo mūziķu koncertā sagaidāmi seši jaunākās paaudzes latviešu komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumi.

Visbeidzot, nemainīga vērtība festivālā "deciBels" ir etnodžeza koncerts, kura 6. izlaidumu dzirdēsim festivāla noslēgumā 8. oktobrī.

Festivāla ietvaros paredzēta arī izvērsta meistarklašu programma. Bez jau minētās Fractales meistarklašu programmas, 6. un 7. oktobrī Žils Gobērs dalīsies savā pieredzē lietot datoru kā mūzikas instrumentu. Savukārt sadarbībā ar festivālu “Skaņu mežs” 8. un 9. oktobrī paredzētas lekcijas ievērojamiem eksperimentālās mūzikas māksliniekiem – Elvinam Karenam (Alvin Curran), Ādamam Metlokam (Adam Metlock) un Jack Quartet.