Ar diviem īpašiem notikumiem koncertzālē "Cēsis" šajā nedēļas nogalē sāksies festivāls "Baltijas mūzikas dienas", kuru organizē trīs Baltijas valstu Komponistu savienības. Pirmo festivālu tiešsaistes formātā organizēja Igaunijas Komponistu savienība, pērnruden tā mājvieta bija 2022. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta Kauņa, šopavasar no 18. līdz 31. martam festivāls ar deviņiem koncertiem un 11 latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumiem tas izskanēs Cēsīs un Rīgā.

Plašāk par festivāla rašanos, uzdevumiem un piedāvājumu šogad - sarunā ar Latvijas Komponistu savienības vadītāju Rolandu Kronlaku.

18. martā koncertzālē "Cēsis" un tiešraidē radio "Klasika" ar trīs izcilu mūslaiku komponistu - igauņa Erki Svens Tīra, lietuvietes Žibokles Martinaitītes un latvieša Krista Auznieka - mūziku festivālu atklās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā.

19. martā Cēsu koncertzālē viesosies sitaminstrumentu ansamblis Les Percussions des Strasbourg kopā ar latviešu soprānu Viktoriju Pakalnieci. Skanēs Gundegas Šmites, Helēnas Tulves, Vīkinta Baltaka, Tomassa Hummela un Sidnija Korbeta  skaņdarbi.

21. martā pirmoreiz Baltijas mūzikas dienās skanēs ērģeļmūzikas koncerts. Rīgas domā varēs dzirdēt saksofonista Aigara Raumaņa un ērģelnieka Aigara Reiņa duetu, izpildot Andra Dzenīša, Artura Maskata, Alises Rancānes, Tenu Kervitsa u. c. autoru skaņdarbus.

24. martā Lielajā ģildē uzstāsies Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Normunds Šnē, kā arī sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ar Jāņa Petraškeviča kamersimfoniju, Platona Buravicka jaundarbu orķestrim, kā arī Justīnes Repečkaites un Madli Marje Gildemanes skaņdarbiem.

26. martā Rīgas Latviešu biedrības namā uzstāsies trīs ansambļi – no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, 29. martā klavierkvartets Quadra sadarbībā ar klarnetistu Gunti Kuzmu un sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu.

Festivāls izskanēs 31. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur Latvijas Radio koris un diriģents Kaspars Putniņš piedāvās Rutas Paideres jaundarbu un citus opusus.