23. maijā Mūzikas namā "Daile" komponists un sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe kopā ar pianistu Raimondu Petrauski aicina uz kinomūzikas vakaru, kurā skanēs īpaši šim koncertam aranžēta Riharda Zaļupes oriģinālmūzika filmām “Nameja Gredzens” un “1906”.

“Vēlējos pagarināt šīs mūzikas dzīvi un ceļu pie klausītāja. Tā būs unikāla iespēja saklausīt abas filmas. Proti, ar Raimondu tā kā spēlēsimies ar jau ierakstītu materiālu. Saspēlēsimies ar ierakstītām balsīm un instrumentiem. Daļa no procesa būs improvizācija, bet daļa jau atpazīstams materiāls no abām filmām. Gribam ievilināt visus filmu mūzikas pasaulē un dot iespēju sajust to caur skaņu, gaismu un klātesamību,” par koncerta ideju bilst Rihards Zaļupe.

Koncerta pirmajā daļā izskanēs mūzika no režisora Gata Šmita veidotās Simtgades filmas “1906”. Neskatoties uz spraigajiem notikumiem filmas sižetā, skaņu celiņu caurstrāvo minimālisms, kuru klausītāji sadzirdēs marimbas, sitaminstrumentu, taustiņinstrumentu un elektronikas izpildījumā. Aigara Graubas režisētajai filmai “Nameja Gredzens” veltīta koncerta otrā daļa. Filmas skaņuceliņa albums The Pagan King ieguvis Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons 2019” kategorijā Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums.