Rīgas projektu koris (RPK) sava trešā projekta ietvaros aicina uz skotu komponista Džeimsa Makmilana (James MacMillan) mūzikai veltītiem bezmaksas koncertiem, par kuriem intervijā Dāvim Eņģelim plašāk stāsta kora dibinātājs un vadītājs Kristofers Volšs-Sinka.

Programmas MacMillan stūrakmens būs reti izpildītais meistardarbs Cantos Sagrados korim un ērģelēm, tāpēc kopā ar kori uzstāsies arī izcils jaunais britu ērģelnieks Viljams Braients. Skaņdarba tēma – politiski motivētas slepkavības Argentīnā, kas 70. un 80. gados militāra apsvērsuma dēļ izdzēsa aptuveni 30 000 dzīvību.

Klausītāji aicināti uz diviem koncertiem, kas notiks 7. jūnijā pulksten 20.00 Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā Baznīcu nakts ietvaros un 8. jūnijā pulksten 18.00 Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā, kas būs kora pirmā uzstāšanās Latgalē. Ieeja abos koncertos ir bez maksas.

RPK mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka: "Lai gan Džeimss Makmilans ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu komponistiem, viņa kormūziku Latvijā izpilda reti. Tāpēc Rīgas projeku kora pirmo sezonu noslēgsim ar skotu meistara daiļradei veltītu koncertu, kura centrālā ass būs skaņdarbs "Cantos Sagrados". Tajā atspoguļotā tēma ir aktuāla joprojām, gandrīz trīsdesmit gadus pēc tā pirmatskaņojuma, turklāt šis darbs ir īpaši nozīmīgs arī Latvijā, kur līdzīgas politiskās represijas notika padomju okupācijas laikā."