16. janvārī Lielajā ģildē viesosies gruzīnu pianiste Eliso Bolkvadze, lai sniegtu labdarības koncertu jauniešu radošā centra izveidei.

Pianiste dzimusi Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi dzejnieku un rakstnieku ģimenē, un jau agrā bērnībā aizsākusi savu muzikālo izglītību - viņas pirmā uzstāšanās ar orķestri notikusi jau septiņu gadu vecumā. Studijas uzsākusi Tblisi īpaši apdāvināto bērnu skolā, tad studējusi Maskavā pie profesores Tatjanas Nikolajevas un Parīzē pie komponista un filozofa-Mišela Soņjī.

Pianiste ir daudzu starptautisku pianistu konkursu laureāte, kā arī saņēmusi Gruzijas Valsts medaļu – vienu no prestižākajiem nacionālajiem apbalvojumiem Gruzijā.

Leģendārais Maestro Zubins Meta viņu raksturojis kā pianisti ar "absolūto instrumenta kontroli".

Laikraksts The New York Times raksta, ka Bolkvadze apbur ar virtuozitāti, personības un māksliniecisko šarmu. Jau vairākus gadus līdzās aktīvai koncertdarbībai māksliniece izveidojusi savu labdarības fondu – Lira.

Par iesaisti labdarbībā Eliso Bolkvadze 2015. gadā kļuvusi par UNESCO Miera mākslinieci.

Viņas koncertu Rīgā rīko biedrība Open, un koncerta mērķis - vākt līdzekļus, lai izveidotu Radošo centru riska grupas jauniešiem. Biļešu cena uz šo koncertu ir tiešām simboliska - tikai 5 eiro.

Koncerta programmā skanēs Bēthovena Septiņpadsmitā klaviersonāte, Šopēna Andante spianato un "Lielā spožā polonēze" Mibemol mažorā op. 22, kā arī Friderika Šopēna Trešā sonāte siminorā.