Koncertzāles "Cēsis" desmitajā sezonā rezidenci uzsāks divi sitaminstrumentu virtuozi – "Lielās mūzikas balvas 2022" laureāts Guntars Freibergs un Berlīnē dzīvojošais, Berlīnes Radio simfoniskā orķestra un diriģenta Vladimira Jurovska (Vladimir Jurowski) vadītā laikmetīgās mūzikas ansambļa unitedberlin dalībnieks Juris Āzers, ar kuriem jau šobrīd tiekamies "Klasikas" studijā.

Pulsējoša enerģija un hipnotisks saspēles virmojums, kas atraisa ķermeni, kas iekvēlina prātu. Šī formula raksturo ne vien Freiberga Āzera radošo tandēmu, bet abu mākslinieku kopīgi ar Normundu Šnē un kamerorķestri Sinfonietta Rīga veidoto programmu, kas 10. februārī izskanēs Cēsīs.

Sarunā ar Guntaru un Juri uzzinām, kā veidojusies 10. februāra koncerta programma, kā arī - kas šajā rezidences gadā gaidāms turpmāk, tostarp, ceram uz Vladimira Jurovska pirmo viesošanos Latvijā. Ar pašmāju un starptautisku viesu dalību Juris un Guntars pieskandinās šo gadu Cēsīs, taču māksliniekiem ir lieli plāni vēl tālākam laikam. Runājam arī par viņu abu duetu un sadarbību, kā arī sitaminstrumentu popularitātes vilni ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā un pasaulē.