Sestdien, 30. novembrī, plkst. 18:00 koncertzālē "Lielais dzintars" skanēs koncerts "Liepājas simfoniskie INSTRUMENTI", kurā Liepājas Simfoniskais orķestris satiksies ar diviem spilgtiem latviešu jaunās paaudzes mūziķiem - Jāni Šipkēvicu un Reini Sējānu. Koncertā piedalīsies arī Maija Sējāne, bet pie diriģenta pults būs Kaspars Ādamsons. Koncerts tikpat jau kā izpārdots.

Kā zināms, Liepājas Simfoniskais orķestris veidojis ne vienu vien programmu kopā ar Latvijā populāriem rokmūziķiem un grupām. Šoreiz koncerta pirmajā daļā dzirdēsim mūziķa un komponista Reiņa Sējāna skaņdarbus, tai skaitā no 2016. gadā tapušā baleta viencēliena “Vārna”. Savukārt programmas otrajā daļā skanēs Jāņa Šipkēvica radītās dziesmas, kā arī viņa veidotās aranžijas Imanta Kalniņa dziesmām. Koncerta noslēgumā simfoniskā orķestra ietērpā atklāsies Reiņa un Jāņa kopprojekta "Instrumenti" skaņdarbi.

Reinis Sējāns labi atminas "Instrumentu" koncertu pirms diviem gadiem Cēsīs: "Tā sajūta pēc koncerta mums pašiem bija ļoti interesanta tā iemesla dēļ, ka mēs it kā esam kopā vienā koncertā, bet esam tik ļoti atšķirīgi – katrs ar savu mūziku, katrs ar savu izpratni par to un tās iespējām.

Tāpēc bija ļoti interesanti arī vienam otrā ieklausīties un saprast, kādi mēs esam cilvēki un kā kopā sadzīvojam. Protams, pašās koncerta beigās mēs noteikti kopā izpildīsim pāris dziesmu…"

Grupa "Instrumenti" ar Liepājas Simfonisko orķestri tikušies vairākos projektos – pirms ilgāka laika kopā izpildījuši vienu Ziemassvētku dziesmiņu, bet pērn sastapušies Dziesmu svētkos Skonto stadionā. "Jā, tālajā 2012. gadā iedziedājām Ziemassvētku dziesmiņu, lai gan tur Liepājas Simfoniskajam orķestrim bija uzdevums pašās beigās nospēlēt divus akordus, kas ņemti no Emīla Dārziņa "Melanholiskā valša". Toreiz mūziķi izrādījās neticami atsaucīgi un elastīgi, tāpēc allaž, ja iešāvusies prātā ideja par sadarbību ar simfonisko orķestri, vispirms iedomājamies par liepājniekiem," telefonintervijā stāsta Reinis Sējāns. "Pa vidu esam ieskaņojuši arī skaņu celiņu deju lieluzvedumam "Abas malas", tā ka sadarbībai ar Liepājas Simfonisko orķestri ir senas un dziļas saknes."

Tagad speciāli šim koncertam Reinis veidojis orķestra svītu no 2016. gada baleta viencēliena "Vārna".

"Toreiz, 2016. gadā, kad rakstīju šo mūziku, uz skatuves bija Sinfonietta Rīga stīgu kvartets – bija jau mazas, mazas iezīmes no tā, kā es gribētu, lai īstenībā šie skaņdarbi skanētu.

Pateicoties manam brālēnam Andrim Sējānam, visiem skaņdarbiem tapa orķestrācijas, un būtībā varu teikt, ka nu tā pa īstam šie skaņdarbi uzplaukst – tieši kopā ar pilnu simfonisko orķestri. Koncertā, protams, tas nebūs vesels kopums kā baleta uzvedumā – tie būs uzplaiksnījumi no tā un, protams, pavisam klāt vēl daži skaņdarbi, ko esmu rakstījis "Instrumentiem". Arī šis un tas no "Instrumentu" daiļrades, kas ir vairāk akadēmiskākā ievirzē," stāsta Sējāns.

Vai pašam kādreiz nav niezējuši pirksti pašam pieķerties pie orķestra drēbes? "Ir, un tieši šādā veidā tas arī būtībā notiek, jo man jau liekas, ka tieši kopsadarbībai ir vislielākais spēks – zinu savas stiprās puses, zinu sava brālēna Andra stiprās puses, un man liekas, ka tieši vismaz līdz šim tas ir ļoti veiksmīgi darbojies: ļoti labi vienam otru pazīstot, spēju viņam uzburt vajadzīgo sajūtu un ieskicēt instrumentus, kurus gribētu kurā mirklī lietot, un tad Andris, protams, ar savām zināšanām, pieredzi un gaumi to visu paspilgtina un meistarīgi saliek nošu partitūrās," stāsta Reinis Sējāns.

Vaicāts par "Instrumentu" plāniem, Reinis atbild noslēpumaini: "Mums pilnīgi noteikti ir plāni gan nākamajiem projektiem, gan nākamajam gadam. Ar lielu sparu ejam uz priekšu.

Zināt nākamo soli – radošiem cilvēkiem tas vienmēr ir ļoti, ļoti svarīgi. Nonākt līdz kādam galapunktam un tad grozīties apkārt un nesaprast, kurp tālāk doties – tas ir bīstami un var ieilgt."