Daudzsološās gleznotājas Kristīnes Kutepovas izstādes "Redzējumi" ietvaros izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" 11. martā plkst. 18.00 notiks īpašs koncertvakars, kas ļaus piedzīvot izstādi ne vien vizuālā, bet arī mūzikas piepildījumā. Par to "PārMijās" tuvāk stāsta pianiste Agnese Egliņa.

Sekojot izstādes "Redzējumi" scenogrāfiskajiem līkločiem un plašajam mākslinieces krāstoņu vērienam, arī muzikālā ziņā gaidāmi dažādu noskaņu skaņdarbi. Tādējādi arfiste Dārta Tisenkopfa ievedīs impresionistiskās noskaņās ar Kloda Debisī miniatūrām, savukārt klarnetists Guntis Kuzma atskaņos avangarda klasiku – Lučāno Berio "Sequenza IX" klarnetei solo. Mākslinieces vīrs, ģitārists Artūrs Kutepovs veidos brīvas improvizācijas, izmantojot vairākas ģitāras un elektroniku. Tā kā māksliniecei tuva ir Pētera Vaska daiļrade, Agneses Egliņas sniegumā dzirdēsim "Balto ainavu" klavierēm. Piedalīsies arī Kristīnes Kutepovas iedvesmotāja, mākslas pasaku autore Vera Adiņa. Taču "Redzējumus" ar skaņdarbiem kopā savīs mūzikas stāstnieks Orests Silabriedis.

***

Lai radītu papildu šķautni tēlotājmākslas izstādēm, kā arī lai atainotu tās ciešo saistību ar citām mākslas formām, tostarp, mūziku, izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa" kopš 2019. gada ir izveidojusi mākslas un mūzikas koncertvakaru programmu "1xMMM"*. Tās pirmais mūzikas notikums bija "Rīgas mākslas telpas" veidotās Ernesta Vītiņa izstādes "Stikla labirintā" ietvaros, kas tikko kā ieguva 2019. gada "Kilograms kultūras" balvu vizuālās mākslas nozarē.