Piektdien "PārMiju" sarunu laikā tiksimies ar trombonistu Vairi Nartišu, kurš publikas uzmanībai piedāvā jautru instrumentālā stand up žanra izrādi "Pūt un palaid!", kas kopš jūlija sākuma devusies Latvijas koncertturnejā.

Izrāde veidota no vairākiem numuriem, kuri ir kā piedzīvojumi un jautri stāsti no dzīves, ietērpjot tos instrumentālās performancēs. 

Koncertprogrammas-izrādes atskaņojumā tiek izmantoti visdažādākie instrumenti - trombons, vienīgais Latvijā esošais un gandrīz 4 metrus garais alpu rags, viena no 4 pasaulē uzbūvētajām subkontrabastrompetēm, ko izgudrojis pats Vairis, blokflauta, kas tiek spēlēta ar degunu, pūšamais no burkāna, kurš tiek uzbūvēts skatītāju acu priekšā un citi mūzikas instrumenti.

Tāpat par ansambļa ar Vairi Nartišu dalībniekiem kļūst visdažādās rotaļlietas - runājošie kāmji, zaķis-trombonists, “Gangnamstails”, dejojošas Zvaigžņu karu rotaļlietas. 

Vairis Nartišs par tapušo izrādi saka tā: "Mēs esam pārdzīvojuši smagāko izloāciju un lielāko krīzi mūsu atjaunotās valsts laikā. Nav noslēpums, ka māksliniekiem šis laiks bija īpaši smags - nācās iztikt bez skatītāju līdzjušanas, klātbūtnes un aplausiem. Lai arī joprojām esam spiesti dzīvot ierobežojumos, esmu priecīgs klausītājiem piedāvāt manis izloloto izrādi "Pūt un palaid!" Latvijā nebijušā - instrumentālā stand up žanrā.

Vienmēr esmu bijis cilvēks, kurš savās muzikālajās performancēs ir meklējis visdažādākos un vistrakākos izpausmes veidus.

Šoreiz, lai tā ir jauna izpausmes forma izrādes veidā, izmantojot ļoti plašu mūzikas instrumentu klāstu - trombonu, vienīgo Latvijā esošo Alpu ragu, manis izgudroto milzu tauri, subkontrabastrompeti. Tāpat izmantošu skatītāju jau iemīļotos iepriekš neredzētos dārza aksesuārus - dārza šļūteni, lejkannu, bērnu āmurīti, elektriskā urbjmašīnu un burkānu, kuri manā dziesmas “Don’t worry be Happy” versijā pārtaps gan par taurēm, gan perkusijām. Šī ir jauna pasaules situācija, kad mums ir brīvs brīdis, lai radītu un realizētu jaunas, dažreiz pat trakas idejas, kā arī atrastu neparastus izpausmes veidus. Esmu pārliecināts, ka pēc šīs krīzes mēs mainīsimies. Un mainījušies mēs būsim ne tikai savās muzikālajās izpausmēs, bet arī savā dzīves uztverē. Jo, kā teica Rainis - "Pastāvēs, kas pārvērtīsies…" Un, sekojot šim Raiņa teicienam, tiem, kuri spēs pielāgoties jaunajai situācijai un piedāvāt jaunas formas, visi ceļi būs vaļā."

Jūlijā un augustā izrāde ir izskanējusi 13 vietās Latvijā. Septembrī tā izskanēs vēl 7 Latvijas koncertvietās.

Izrādes septembrī:

- 12.septembris, plkst 18:00, Krāslava, kafejnīca “Karamele”

- 13.septembris, plkst 12:30, Naujenes pagasta Juzefovas parks

- 18.septembris, plkst 19:00, Staru Kultūras nams

- 19.septembris, plkst 14:00, Jaunsvirlaukas pagasta Izglītības, Kultūras un sporta centrs “Līdumi”

- 25.septembris, plkst. 18:00, Pāvilostas pilsētas Kultūras nams

- 26.septembris, plkst 18:00, Dzelzavas Kultūras nams

Turpmākais izrāžu plāns tiks publicēts atsevišķi.