Festivāls Riga Sax Weekend 2024 šogad notiek jau otro reizi un, iespējams, tā nosaukums šoreiz mazliet maldinošs, jo notikumi tā ietvaros risināsies divas nedēļas nogales. Tās būs gan sarunas un meistarklases, gan instrumentu prezentācijas un koncerti. Ideja veidot platformu dažādu vecumgrupu profesionālajiem mūziķiem radās, izjūtot šādas platformas trūkumu. Saksofonists Oskars Petrauskis, kurš ikdienā ir mācībspēks Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un no šī rudens arī Emīla Dārziņa mūzikas skolā, kur no septembra ir atvērta saksfona spēles klase, akcentē vajadzību pēc vienotas platformas, kas rosinātu domapmaiņu starp mūzikas un vidusskolu pedagogiem, kas piedāvātu jaunajiem mūziķiem iepazīt jau pieredzējušu meistaru sniegumu un meistarklases, veicinot kopā sanākšanas un ciešākas komunikācijas nepieciešamību.
Informācjiu par precīzu festivāla notikumu norisi var atrast Emīla Dārziņa mūzikas skolas un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas tīmekļu vietnē. Festivāla ietvaros plānotās meistarklases ir bezmaksas un uz tām aicināts jebkurš Latvijas saksofonists, piesakoties un aizpildot anketu līdz 15.09.
Festivāla viesi ir franču mūziķi - saksofonu kvartets Morphing un Batists Erbēns, kurš kopā ar Latvijas Radio bigbendu 20. septembrī uzstāsies Spīķeru koncertzālē.
Oskars Petrauskis: Riga Sax Weekend ir manis izdomāta platforma saksofonmūzikai, kas iekļauj ļoti plašu nozīmi - meistarkursi, festivāls, satikšanās, iedvesma, izcili mākslinieki no visas pasaules, aktīvi pasaules konkursu laureāti - visu, kas ienāk prātā, mēs mēģinām šajā nedēļas nogales festivālā-meistarkursos uzaicināt. Tā ir iespēja jauniem mūziķiem un īpaši mūzikas skolu audzēkņiem dzirdēt spožākos, spilgtākos meistarus, kas visā pasaulē spēlē, un ar viņiem satikties.
Protams, ka Latvijā mums ir izcili mūziķi, bet ļoti svarīgi ir arī piesaistīties un būt pasaules tirgū un apritē.
Esmu saksofonists un sava darba fanāts, tāpēc svarīgi bija izveidot šādu hibrīdveidojumu, kas aptver izglītību no sagatavošanas līdz pat augstskolai, un visdažādākajos mūzikas stilos, kuros saksofons darbojas - akadēmiskie pamati līdz pat mūsdienu mūzikai, džeza improvizācijai un popmūzikai. Es nekādā gadījumā nedomāju, ka esmu galvenais tajā procesā. Galvenie esat jūs - audzēkņi, skolotāji, mūsu vide, mākslinieki, kas mīl mūziku un grib redzēt, kā saksofons var saspēlēties ar jebko, dažādiem instrumentiem un dažādos sastāvos, cik tas patiesībā ir elastīgs un daudzpusīgs instruments.
Milzīgs prieks par to, ka Emīla Dārziņa mūzikas skolā šodien ir saksofona klase. Tas ir diezgan nopietns, pamatīgs solis saksofona skolas attīstībā.
Vēlos ar šo festivālu piesaistīt arī skolotāju uzmanību - nebūt noslēgtiem tikai savās skolās, bet sanākt visiem kopā, tāpēc šīs meistarklases ir atvērtas jebkuram - jebkurai skolai, jebkuram skolotājam, kuram ir jautājumi, var atnākt un pieteikt savu audzēkni.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X