"Man patīk izmēģināt dažādas lietas - radošo procesu tas dara daudz interesantāku," intervijā Lienei Jakovļevai atzīst pianists Daumants Liepiņš.

10. martā Mazajā ģildē plkst. 19:00 atklās Hermaņa Brauna fonda rīkoto festivālu "Avanti!" atklās tieši viņš - Lielās mūzikas balvas ieguvējs, viens no interesantākajiem savas paaudzes pianistiem un daudzu starptautisku konkursu laureāts.

Sirsnīgajā sarunā ar pianistu - ne tikai par gaidāmo koncertu, bet arī studijām Zviedrijā, par nākotnes plāniem un piedalīšanos starptautiskajos konkursos, kuros Daumants ir "rūdīts lauva", par skaņu ierakstiem un iemesliem, kālab retāka kļuvusi saspēle ar māsu - vijolnieci Madaru Liepiņu, kura šobrīd studē Itālijā, par gaidāmo saspēli ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un vēl citām svarīgām lietām, ar ko aizņemtas Daumanta domas.

Vizītkarte

Daumants sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu un jau agrā vecumā sāka veiksmīgi piedalīties pianistu konkursos, iegūstot daudzas godalgotas vietas, ieskaitot 1. vietu Valsts pianistu konkursā (2003), 1. vietu Jauno mūziķu starptautiskajā konkursā Siguldā (2007), 3. vietu (2007) un 2. vietu (2009) Starptautiskajā jauno mūzķu konkursā Oldenburgā, Vācijā, kā arī 1. vietu Ineses Galantes jauno talantu konkursā (2014).

2018. gada septembrī Daumants kļuva par laureātu Džordžes Enesku starptautiskajā pianistu konkursā Rumānijā, iegūstot 2. vietu, bet novembrī iekļuva labāko 6 pianistu starpā prestižajā Ženēvas starptautiskajā pianist konkursā un ieguva Georga Leibensona speciālbalvu. 2017. gadā Daumants kļuva par 1. vietas ieguvēju Ziemeļvalstu starptautiskajā pianist konkursā Zviedrijā, un vēlāk tajā pašā gadā ieguva 3. vietu 5. Starptautiskajā Džeimsa Motrama starptautiskajā pianistu konkursā Mančestrā, Lielbritānijā un bija finālists Tbilisi starptautiskajā konkursā Gruzijā.

Daumants regulāri koncertē Latvijā un citviet Eiropā, un ir uzstājies ar tādiem simfoniskajiem orķestriem kā Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Rumānijas Nacionālo simfoniasko orķestri, Gruzijas nacionālo simfonisko orķestri,  Helsingborgas simfonisko orķestri,  Kauņas simfonisko orķestri u.c. 2016. gadā Daumants saņēma Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas LMT Studentu Gada balvu.

2016. gadā Daumants kā viens no 4 izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā.

Šobrīd Daumants studē Ingesundas mūzikas augstskolā Zviedrijā pie prof. Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas.