Šodien, 20. aprīlī, pulksten 18.00 Latvijas Radio 1. studijā izskanēs jau otrais "Klasikas" rīkotā cikla "Viens pats studijā" koncerts, un šoreiz tā būs tikšanās ar azartisko pianisti Agnese Egliņa.

Vakars būs dejas piestrāvots un radīs arī muzikālus jaunatklājumus. Koncerta tiešraide būs klausāma "Klasikas" ēterā, bet skatāma - "Klasikas" Facebook lapā un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Par to, kā viss notiks, "PārMiju" sarunā pastāstīs pati Agnese Egliņa...


Kā šobrīd dzīvo pianists, kurš neuzstājas? "Pianists dzīvo radoši - tādā ziņā, ka pats mēģina sevi kaut kā uzmundrināt," prāto Agnese. "Laiks, gatavojoties šim koncertam, man pagājis diezgan darbīgi un radoši. Mēģinu nezaudēt savu optimismu un daudz domāju par nākotni - tā rodas jaunas koncerta idejas un programmas. Beidzot ir daudz laika paklausīties ierakstus - piemēram, "Klasikā" daudzas intervijas beidzot noklausos, kuras jau kādu laiku biju vēlējusies dzirdēt, tāpat arī koncertus, kurus biju iecerējusi un atlikusi.

Vienu brīdi garastāvoklis ir saldsērīgs, bišķiņ melanholisks un skumīgs, bet - kad spīd saule un esmu zaļā dabā, ir atkal labi. Šogad ar draugu esam iesākuši darboties dārzā. Tad nu beidzot jāsāk iekopt dārzs. Es vairāk uz daiļdārza pusi, man tās puķes labāk patīk," par savu jauno aizraušanos sirsnīgi stāsta pianiste.

Ārkārtējas situācijas laikā viņa arī nopietnāk pievērsusies Rīgas mūzikas vēsturei. "Dalos ar informāciju, kas man pašai šķiet svarīga, un ko esmu uzzinājusi, lasot grāmatas. Tā ir viena no nodarbēm, ko mēs tagad varam darīt. Tas ir ļoti svarīgi - zināt par to, kas Rīgā noticis. Kultūras dzīve šeit bijusi ļoti bagāta! 19. gadsimtā ne tikai Rihards Vāgners Rīgā ir viesojies, bet arī ļoti daudzi citi mākslinieki, tostarp Lists, Klāra Šūmane, Berliozs. Kaut vai tikai caurbraucot, tomēr tie bijuši vairāki koncerti. Piemēram, Lists esot šeit 'aizturēts' pat uz vairākām nedēļām, jo viņa koncerti šeit bijuši tik pieprasīti! Sanktpēterburga, kur viņam bijuši ieplānoti nākamie koncerti, jau sākusi uztraukties, kur gan viņš pazudis - telefonu taču tolaik vēl nebija. Bet Lists iemīlējis Rīgu un vienkārši sniedzis šeit koncertu pēc koncerta, līdz kamēr lieliem burtiem uz afišām bijis uzrakstīts, ka tas nu ir piektais un pēdējais koncerts. Bet laikam pieprasījums bijis tik liels, ka viņš vēlējies palikt šeit vēl ilgāku laiku."

Koncertu Latvijas Rado studijā Agnese uzlūko ar īpašām jūtām. "Jūtu, ka arī Radio cilvēki - Anna Veismane, Augustīns Delle jeb Gustiņš, skaņu režisors Varis Kurmiņš, Miks Jeluškins ar kamerām - to gaida kā lielu notikumu.

Tas vairs nav parasts ikdienas koncerts, kas vairāk ir zināma lieta - tas ir tiešām īpašs noskaņojums, kam gatavojies. Šie mums visiem ir kā svētki."