No 18. līdz 22. oktobrim jau sesto reizi notiks Ventspils Mūzikas vidusskolas rīkotais akadēmiskās mūzikas festivāls "Ventspils Kamermūzikas dienas".

Savulaik aizsācies kā jaunu mūziķu sadarbības platforma, festivāls laika gaitā transformējies par profesionālās mākslas pasākumu sēriju, koncertiem piesaistot Latvijas mūzikas kultūras skanīgāko vārdu īpašniekus.

2021. gada koncerti apvienos pieredzējušu un slavenu mākslinieku sniegumu ar jaunībai raksturīgu aizrautību un jūsmu par mūziku. Festivāls šogad koncentrēsies uz pašmāju izcilībām, lepojoties ar to, ko spēj paši ventspilnieki un viņu draugi. Plašāk par festivāla galvenajiem akcentiem "Klasikai" stāsta ērģelniece, Ventspils Mūzikas vidusskolas skolotāja Kristīne Adamaite

"Šoreiz ir tiešām aptverama svētku sajūta, jo koncerti sagrupēti rindiņā vienā nedēļā," atzīmē Kristīne. "Ja citus gadus tas bijis izkaisītāk visā rudens periodā, tad šoreiz tiešām mums ir kamermūzikas svētku nedēļa - pārsvarā koncertzālē "Latvija", bet pirmais koncerts notiks Pārventas bibliotēkā."

***

"Ventspils Kamermūzikas dienās" krāšņus koncertus snieguši talantīgie ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi, kā arī pieaicinātie mūzikas profesionāļi - vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka, tāpat Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventi pedagogi un audzēkņi.

Ar skolas izcilo pedagogu – profesionālo koncertējošo mūziķu – sniegumu festivāls ir lieliska izdevība Latvijas mērogā demonstrēt Ventspils un Ventspils Mūzikas vidusskolas radošo potenciālu. 

Šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu komandā ir Lielās mūzikas balvas laureāte, ērģelniece Kristīne Adamaite, lieliskais klavieru duets Sana Villeruša un Francis Gaiļus, neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts, Parīzē izglītību guvušais pianists Endijs Renemanis, lieliskais klarnetists Anrijs Pitens, talantīgie metālpūšaminstrumentālisti Rūdolfs Kūlbergs un Jānis Pusplatais, jaunā profesionāle, vijolniece Dita Immermane, Lielās mūzikas balvas nominants, dziedātājs Rinalds Kandalincevs, agrāko gadu balvas nominats, sitaminstrumentālists Guntars Freibergs un daudzi citi.