No 23. līdz 25. septembrim gan virtuāli, gan Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies ikgadējais RIXC Mākslas un zinātnes festivāls PostSensorium, kas šogad atklās cilvēku virtuālās un reālās dzīves izaicinājumus, kuru pārvarēšanai uzmanības centrā ir mūsu sensorā uztvere un ķermeņiskā pieredze.

Šogad konferencē viesosies trīs īpaši viesi: amerikāņu profesore un mediju mākslas kuratore Vitnijas muzejā, Kristiāne A. Pola (Christiane A. Paul), amerikāņu skaņas un mediju mākslas vēsturnieks, teorētiķis un rakstnieks, kurš ir atpazīstams ar savu ieguldījumu skaņu mākslas jomā, Duglass Kāns (Douglas Kahn), kā arī viena no festivāla izstādes māksliniecēm, slovēņu jauno mediju māksliniece, kas apvieno mākslu ar bioloģiju, Špela Petriča (Špela Petrič).

Par festivāla un konferences norisi intervijā "Klasikai" plašāk stāsta Jauno mediju kultūras centra RIXC dibinātāji un ikgadējā RIXC Mākslas un zinātnes festivāla kuratori Rasa un Raitis Šmiti - starptautiski atzītie mākslinieki un kultūras novatori, kas strādā ar zinātni un jaunajām tehnoloģijām mākslinieciskajā praksē. 

Plašāk par festivālu šeit!