7. maijā svinīgā gaisotnē atklāta Miķeļa Valtera iela Liepājā, tādejādi godinot viņa ieguldījumu Latvijas valsts tapšanā un atzīmējot Liepāju kā Miķeļa Valtera dzimto pilsētu. Turpmāk Peldu ielas posms no Hika ielas līdz Kūrmājas prospektam, kā arī gājēju ceļš starp Gulbju dīķi un peldu iestādi tiks dēvēts par Miķeļa Valtera ielu. Par visu plašāk pirmdienas "PārMijās" stāsta Inga Saulīte.

Miķelis Valters dzimis Liepājā 1874.gada 7maijā. Audzis, skolojies, strādājis Liepājā un vadījis Latvijas valsti brīdī, kad par galvaspilsētu tika iecelta Liepāja. Viņš bija Latvijas pirmais iekšlietu ministrs, politiķis, diplomāts, žurnālists un literāts. M. Valteram bija nozīmīga loma Latvijas neatkarības idejas formulēšanā un valsts dibināšanā. M. Valters līdzdarbojies Satversmes izstrādē, bijis viens no Latvijas Universitātes dibinātājiem, vēlāk spoži pārstāvējis Latviju diplomātiskajā darbā un arī trimdā darbojies Latvijas valsts un tautas labā. No 1919. gada oktobra Miķelis Valters bija diplomātiskais pārstāvis Itālijā, no 1921.gada novembra – arī nerezidējošais ministrs Spānijā un Portugālē. M. Valters bijis ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs arī Francijā, Polijā, Ungārijā, Beļģijā un Luksemburgā, kā arī ģenerālkonsuls Karalaučos.

Miķelis Valters miris 1968 gada 27.martā, apbedīts Nicā, Francijā. 2020.gada 23.septembrī pārapbedīts Rīgā, Meža kapos. Nicas kapavietas piemiņas plāksni M. Valtera tuvinieki nodeva dāvinājumā Liepājas muzejam.