Turpinot Pētera Plakida piemiņai veltīto koncertu klāstu, 17. septembrī plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājas lapā un LNB sociālo tīklu vietnēs tiks pārraidīts digitālais kamermūzikas koncerts, kas būs veltīts izcilā komponista Pētera Plakida 75. dzimšanas dienas atcerei. 

Muzicēs Latvijā atpazīstami mūziķi, kuri vienlaikus ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) mācībspēki – flautiste Ilona Meija, obojists Pēteris Endzelis un pianiste Dzintra Erliha, ar kuru plašākā sarunā par šo koncertu tiekamies "Klasikas" studijā.

Koncertā skanēs gan Pētera Plakida kamermūzika, gan citu komponistu skaņdarbi: Madlēnas Dringas, Lūcijas Garūtas, Mārītes Dombrovskas un Daces Aperānes kompozīcijas, pirmo reizi plašākai publikai izskanēs arī komponistes Daces Aperānes klavierdarbu cikls "Pastorāles" (veltījums Dzintrai Erlihai, 2021/2022).  Par šo skaņdarbu ciklu komponiste raksta: "Mana iedvesma trīsdaļīgajam klavierdarbu ciklam "Pastorāles" radās no latviešu gleznotāja simbolista Pētera Krastiņa trīs mākslas darbiem. Katrs no tiem ar savu krāsu paleti un dabas vīziju izstaroja man īpašu noskaņu, kuru centos atspoguļot un attīstīt savā mūzikā. Pirmajam skaņdarbam "Jaunais mēness" piemīt rāms, meditatīvs raksturs. Tā vidusdaļā attēlots maigs mēness gaismas starojums. Otrais skaņdarbs "Mākoņi" ir kā maza fantāzija, kas attēlo gan dramatiskas, kā arī introspektīvas izjūtas ar mainīgiem tempiem un kontrastējošām harmonijām un faktūrām. Savukārt kāds citāts no Pētera Krastiņa vēstules rakstniekam Jānim Jaunsudrabiņam ļoti sasaucās ar manu noskaņojumu, komponējot trešo skaņdarbu "Mazais mežiņš":  "…gribētos spārnus – skriet uz tiem mežiem un klausīties tās skaņas un muziķu – kura nedzirdama, tikai sajūtama – kā sapņu, kā pasaku tēlu radīta.…". Savu ciklu “Pastorāles” veltīju ievērojamajai latviešu pianistei Dzintrai Erlihai un ļoti priecājos, ka Dzintra to pirmatskaņos šajā skaistajā un nozīmīgajā koncertā, kas ir veltīts izcilā komponista Pētera Plakida 75. dzimšanas dienas atcerei!"

Koncertā izskanēs arī Pētera Plakida skolnieces, komponistes Mārītes Dombrovskas jaundarbs "Ziemas dienasgrāmata" (veltījums Ilonai Meijai, Pēterim Endzelim un Dzintrai Erlihai, 2021), kas tika komponēts tieši Pētera Plakida piemiņas koncertiem un nesen piedzīvoja savu pirmatskaņojumu festivālā "Rimbenieks" Liepājā koncertzālē "Lielais dzintars". Par skaņdarbu komponiste raksta: "Mana mūzika ir kā dienasgrāmata, kurā atspoguļojas manas domas un sajūtas. Skaņdarbu "Ziemas dienasgrāmata" sacerēju ziemā. Tas nekādā ziņā nav saistīts ar dabas atveidojumu, bet gan ar manām sajūtām 2021. gada nogalē. Jaundarbs ir veltījums manam Skolotājam Pēterim Plakidim, pieminot viņu 75. dzimšanas dienā. Tajā var saklausīt Plakida mūzikas alūzijas un baroka mūzikas stilizāciju. Darbs ir komponēts pianistei Dzintrai Erlihai, flautistei Ilonai Meijai, ar kurām mani jau saista cieša radoša sadarbība, kā arī obojistam Pēterim Endzelim, kurš manu mūziku lasīs pirmoreiz."

Koncertu vadīs muzikologs Dāvis Eņģelis.

Skaņas un video ieraksts - Andris Balodis, "Ekspresstudija".