Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" ietvaros Rīgas cirkā notiks veseli divi pasākumi – "Mehāniskā dienasgrāmata" un "Dzejas teltis". Par tiem plašāk stāsta aktrise un režisore Lauma Balode.

"Mehāniskā dienasgrāmata" ir Baltijas īsfilmas un dzejas performance. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” izrādīs jaunāko Baltijā veidoto īsfilmu programmu. Visas nakts garumā būs četri īsfilmu bloki, ko ievadīs dzejas improvizācija kino klasikas mēmajām filmām. Pasākumā piedalīsies latviešu dzejnieki Agnese Krivade, Sergejs Timofejevs un Artūrs Punte.

"Dzejas teltis" būs interaktīvs piedzīvojums latviešu dzejas pasaulē bērniem. Katra telts – kāda dzejoļa vizuāla interpretācija, kas atdzīvosies ar papildinātās realitātes aplikāciju. Savukārt aktieri dzeju ietērps muzikālā performancē, kurai jaunus skaņdarbus rada Jēkabs Nīmanis, fonds “Viegli” un Lauma Kazaka. 

Režisore Lauma Balode: "Šis ir izglîtojošs projekts, kurš tālāk ceļos arī pa Latvijas skolàm “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Dzejas teltīs ar bērniem kopā apskatīsim, cik dažādi dzeja var tikt interpretēta un pielietota. Iemīļotā multfilma var būt radīta no dzejoļa, un galu galā dziesma ir dzejolis+mūzika. Dzejas teltis atklās, cik vienam sižetam var būt daudzpusīga izpratne, radot dažādu paaudžu mākslinieku sarunu."