Tikko noslēgusies kamerorķestra Accademia Baltica koncertturneja, kuras laikā izskanējuši seši koncerti: Rīgā, Viļņā, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, Tallinas jaunajā Igaunijas Mūzikas akadēmijas koncertzālē, Helsinku Mūzikas Centrā un Sanktpēterburgā.

Uz Sanktpēterburgu līdzi devās "Klasikas" kolēģis Orests Silabriedis, kurš atklāj savus iespaidus par tur redzēto un dzirdēto.

Koncertturnejas pēdējā pilsētā festivāla "Starptautiskā konservatoriju nedēļa" ietvaros notika divi koncerti. Pirmais no tiem bija festivāla atklāšanas koncerts pasaulslavenajā Sanktpēterburgas Filharmonijas zālē, savukārt otrais – Jāņa baznīcā (Eesti Kontsert filiāle Sanktpēterburgā).

Orķestrī Accademia Baltica apvienojušies visu trīs Baltijas valstu Mūzikas augstskolu talantīgākie studenti, un šajā mūzikas piedzīvojumā viņi devās divu jaunu, bet jau ļoti pieredzējušu diriģentu – Modesta Barkauska (Lietuva) un Gunta Kuzmas vadībā. Viņiem pievienojās solisti – obojisti Egils Upatnieks (Latvija) un Roberts Beinaris (Lietuva).

Koncertus Rīgā un Viļņā diriģēja Modests Barkausks, bet Tallinā, Helsinkos un Sanktpēterburgā - Guntis Kuzma, atdzīvinot Baltijas mūziķu vēsturiskos kultūras krustceļus.

2018. gads bija simtgades svinību kulminācija visās Baltijas valstīs, bet 2019./2020.g. sezonā Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmija un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija atzīmē savu simto dzimšanas dienu.  Tik nozīmīgas jubilejas pieņemts atzīmēt ar paliekošām vērtībām, un viena no tādām ir Baltijas valstu Mūzikas akadēmiju studentu orķestris. Tā ir iespēja ne tikai nodibināt savstarpējus kontaktus un sajust piederību Baltijas kultūras telpai, bet arī sasniegt jaunas muzikālas virsotnes, jo 2021. gada pavasarī Baltijas Mūzikas akadēmijas sagaida sadarbības projekts ar Berlīnes Filharmoniķu Karajana akadēmiju.