Jaunā dziedātāja Katrīna Paula Felsberga pērn absolvēja Rīgas Doma kora skolu, bet šobrīd mācības turpina Vācijā. Kāpēc ne Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet Berlīnē? "Pabeidzu skolu un sapratu, ka gribas mazliet pamainīt vidi," neslēpj Katrīna Paula.

"Doma kora skolā pavadīju trīspadsmit gadus! Tas bija pamatīgs posms, pēc kura laimējās satikt manu vokālo pedagoģi Jūliju Kaufmani no Berlīnes. Viss tā jauki sakrita, ka tagad pilna laika studijās varu mācīties pie viņas Berlīnes Mākslas universitātē."

Rīgā Katrīna Paula šobrīd ieradusies, lai piedalītos divos žanriski visai atšķirīgos koncertos. 14. februārī VEF Kultūras pilī viņa kopā ar orķestri "Rīga", dziedātājiem Daumantu Kalniņu un Aiju Vītoliņu, kā arī diriģentu Valdi Butānu uzstāsies koncertā "Holivudas mīlas stāsti".

"Šajā koncertā iztēlošos, ka esmu džeza un mūziklu dziedātāja," stāsta Katrīna Paula.

"Tas man būs pirmais nopietnais piedzīvojums šajā žanrā - dziedāsim burvīgas melodijas no Holivudas mūzikliem, būs skaisti skaņdarbi arī no svinga laikmeta. Tas ir liels pagodinājums - uzstāties kopā ar tik izciliem latviešu mūziķiem."

Kā tas ir - no akadēmiskās dziedāšanas pārslēgties uz džezu, svingu? "Tā ir cita dziedāšana, jā, bet es vairāk vados pēc intuīcijas. Nezinu, vai tas ir labi vai slikti, bet man tas nāk dabiski, turklāt man patīk dažādot savu ikdienu ar kaut ko mazāk akadēmisku," neslēpj jaunā dziedātāja.

"Ja visu laiku pavadi diezgan ierāmētā ikdienā, dziedot operu vai vācu dziesmas, vienā brīdī tas mazliet apnīk. Un izkrāsot to ar mūziklu ir tīri labs variants."

Koncertā skanēs fragmenti no mūziķliem "Mana skaistā lēdija" un "Mūzikas skaņas", kā arī "Operas spoka". "Uz skatuves satikšos ar Daumantu Kalniņu divos duetos, bet vienu dziesmu izpildīšu arī kā soliste," stāsta dziedātāja, kurai šī būs debija ar orķestri "Rīga". "Tas skaļums un enerģija, kas no viņiem nāk, ir kaut kas unikāls. To ir vērts dzirdēt!"

Savukārt 22. februārī plkst. 11.00 un 14.00 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina bērnus un viņu vecākus uz koncertu "LeNeSOns un Mocarta opera" - skanēs Mocarta pirmā opera "Bastiēns un Bastiēna", kurā Bastiēnas lomu atveidos Katrīna Paula Felsberga.

Koncertā līdz ar Katrīnu Paulu un LNSO piedalīsies arī dziedātāji Ansis Bētiņš un Edgars Skarbulis, aktieri Valdis Vanags un Aleksejs Geiko, Rīgas Doma meiteņu kora Tiara grupa, bet iestudējumu veidojusi režisore Una Rozenbauma.

"Man tas šķiet mazliet smieklīgi - dziedam pašu pirmo Mocarta operu, ko viņš sarakstījis 12 gadu vecumā - kad atceros, ko es darīju 12 gadu vecumā..." sirsnīgi smejas dziedātāja.

"Šeit mēs satiksimies ar diriģentu Aivi Greteru un brīnišķīgiem solistiem - Ansi Bētiņu un Edgaru Skarbuli, un tā mums visiem būs pirmā nopietnā debija ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Tā būs ļoti interesanta pieredze... (..)

Pirmo reizi man mugurā būs kleita, kas tapusi tikai no papīra! Tik kupla, ka nevar iziet pa standartdurvīm. Arī to būs vērts redzēt," stāsta dziedātāja, kura pilnībā piekrīt uzskatam, ka Mocarta mūzika ir vislabākā higiēna balsij.

Vairāk, un plašāk ierakstā.