14. septembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms visnotaļ unikāls muzikālais piedzīvojums – uz vienas skatuves īpašā koncertprogrammā tiksies visu Latvijas vadošo orķestru mežradznieki - Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālas operas orķestra, Liepājas Simfoniskā orķestra, kā arī kamerorķestra Sinfonietta Rīga un Orķestra “Rīga” mūziķi. Koncertā piedalīsies arī pagaidām vienīgais koncertējošais mežradznieku kvartets Latvijā – Liepājas mežragu kvartets, kura sastāvā muzicē Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Edgars Kalniņš, Aivars Vadonis, Mārcis Auziņš un šī koncerta iniciators – pieredzējušais mežragu grupas koncertmeistars Ingus Novicāns, kas šogad svin 50. jubileju.

Koncerta programmā - no baroka līdz pat kino mūzikai un džezam (Ežēns Boca, Volfgangs Amadejs Mocarts, Johanness Brāmss, Ennio Morikone, Fredijs Merkūrijs, Rodžers Hārvejs, Deivids Arnolds un vēl citi skaņraži), ko mūziķi atskaņos visdažādākajos sastāvos, no kuriem plašākie muzicēs diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

Pilnasinīgākam skanējumam ir pieaicināti arī draugi – ritma grupa un pianists, bet koncertu vadīs Ivars Ijabs, kurš vēl pirms pievēršanās politoloģijai, savulaik spēlējis mežragu arī Liepājas Simfoniskā orķestra sastāvā.

Signe Lagzdiņa tikās ar Ivaru, lai parunātu par mežragiem, salīdzinātu mežraga spēli ar politiku un aicinātu uz mežraga svētkiem.