25. janvārī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvoja Klāva Meļļa komēdija "Garderobisti" Paulas Pļavnieces režijā. Lomās: Ainārs Ančevskis, Matīss Budovskis, Jana Ļisova vai Sandija Dovgāne, Elizabete Milta.

Režisore Paula Pļavniece par iestudējuma ideju: "Iecere veidot izrādi par garderobistiem radās jau pirms krietna laika, arvien  biežāk izdzirdot, ka liela daļa šodien praktizējošo teātra profesionāļu savas karjeras sākuši tieši garderobē. Tādējādi apstiprinot senā un visiem zināmā izteikuma – "teātris sākas ar garderobi" – patiesumu. Stāsti no garderobistu ikdienas vairākumā gadījumu apvijas ar leģendām un ir pilni ar humora piesātinātiem notikumiem, tomēr bieži dzirdēts, ka šajā maģiskajā vietā notikušas arī liktenīgas satikšanās.

Kaut arī šķietami visas lielākās kaislības teātrī notiek tieši uz skatuves, to, kas tikmēr pieklusinātās balsīs tiek risināts turpat, aiz lielās zāles sienas, varam tikai nojaust.

Tāpat kā to, kur vedīs ceļš – vai no garderobes līdz skatuvei, vai kaut kur tālu tālu prom no šejienes, gaismas gadu attālumā."

Raidījumā skan fragmenti no izrādes mēģinājuma, pēc kura izvaicājam režisori Paulu Pļavnieci, kura atklāj, kāpēc par izrādes darbības laiku izvēlēts 2002. gada 24. maijs. Runājam par vēsturisko fonu un detaļām, par aktieru izvēli un pieredzi garderobistu darbā, vai nav bažu, ka skatītāji, kuri nāk uz teātri ar ilūzijām, alosies, ka te valda reāla un ļoti prakstiska dzīve? Saruna arī ar diviem akrieriem - Matīsu Budovski un Elizabeti Miltu, kura vēl studē Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursā.