No 11. novembra līdz 9. decembrim norisināsies koncertsērija Art of Riga Jazz, kurā džeza draugus priecēs spāņu dziedātāja un tromboniste Rita Payés, amerikāņu basģitārists Richard Bona kopā ar kubiešu pianistu Alfredo Rodriguez un itāļu jaunā džeza apvienība XY Quartet. Plašāk par koncertiem - Art Of Riga Jazz mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns.

Viena no spāņu jaunās džeza paaudzes uzlecošajām zvaigznēm Rita Payés klausītājiem Rīgā uzstāsies 11. novembrī Latvijas Radio 1. studijā. Viņai pievienosies Spānijā labi zināmā klasiskā ģitāriste Elisabeth Roma, kura ir arī Ritas mamma, kā arī pārliecinošais kontrabasists Horacio Fumero.

Kamerūnā dzimušais amerikāņu basģitārists, dziedātājs un multiinstrumentālists Richard Bona koncertēs 16. novembrī VEF kultūras pilī. Sadarbībā ar izcilo kubiešu pianistu Alfredo Rodriguez Bonas akustiskajai paletei radušās jaunas krāsas un spars. Šie divi talanti atklājuši daudzas radniecības starp Centrālāfrikas un afrokubiešu mūziku.

Itāļu jaunā džeza apvienība XY Quartet uz Latvijas Radio 1. studiju klausītājus aicinās 9. decembrī. Grupa darbojas jau 11 gadus, vienā muzikālajā virzienā vienojot saksofonistu Nicola Fazzini, basistu Alessandro Fedrigo, vibrofonistu Saverio Tasca un bundzinieku Luca Colussi. Visi kopā rada oriģinālu, aizraujošu un novatorisku mūziku, izmantojot dažādas muzikālās un mākslinieciskās valodas un piedāvājot mūsdienīgus aranžējumus, brīvi plūstot starp džezu un laikmetīgo mūziku.

Koncerti Latvijas Radio 1. studijā iesāksies ar mūzikas žurnālista Kaspara Zaviļeiska vadītu sarunu.