16. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē Rudens kamermūzikas festivāla viešņas būs Skride Piano Quartet, kurā kopš 2016. gada kopā muzicē izcilā latviešu vijolniece Baiba Skride, viņas māsa un ilggadēja saspēles partnere, pianiste Lauma Skride, franču altiste Liza Berto un nīderlandiešu čelliste Harieta Kreiga

Pirmoreiz Latvijā mūziķes šādā sastāvā koncertēja Lielajā ģildē 2017. gadā, šoreiz kvartets atgriežas ar  čeha Antonīna Dvoržāka Otro klavierkvartetu un rumāņa Džordžes Enesku Pirmo klavierkvartetu.

Lauma Skride telefonintervijā: "Kamermūzikas partneriem ir jābūt tādiem, ar kuriem kopā gribas ne tikai spēlēt, bet arī vienkārši pavadīt laiku, jo turnejās neizbēgami sanāk daudz ļoti intensīvi būt kopā. Mēs visas četras arī dzīvē esam draudzenes un viena otru ļoti cienām un respektējam. Pat tad, kad neesam ceļā, mēs varam kopā gan jokot, gan paraudāt, ja tas ir vajadzīgs. Arī muzikāli mēs domājam apmēram vienā virzienā – protams, ne vienmēr visi visam piekrīt, bet lielās līnijās mēs tiešām domājam vienā virzienā. Piemēram, programmā iekļautais Enesku kvartets tiek pārāk reti atskaņots, jo ir sarežģīti iestudējams, tāpēc tagad varam to atļauties spēlēt, kad blakus ir partneri, kuriem var uzticēties un kas tiešām pārvalda kamermūzikas žanru."