No 9. līdz 11. septembrim Preiļu novadā norisināsies "Jauniešu Etnodienas 2022", pulcējot jauniešus no visas Latvijas folkloras kopām, vietējos etnogrāfiskos ansambļus un tradicionālās kultūras lietpratējus. Jaunieši trīs dienu garumā piedalīsies dažādās darbnīcās un meistarklasēs, bet vakarstundās jaunus danču soļus būs iespēja apgūt arī interesentiem.

Šogad meistarklases norisināsies Preiļu novada Riebiņos, Vecvārkavā un Aglonā un tiks izcelta Dienvidlatgales tradicionālā kultūra un kultūras mantojums.

Latvijas Nacionālā kultūras centra folkloras un tautas mūzikas eksperte Lauma Bērza aicina uz Jauniešu etnodienām un atklāj, ka sestdien Preiļu novadā tiks klāts pat kāzu galds. Svētkos dalību ņems jaunieši no visas Latvijas, viņiem sarūpēta aizraujoša un intensīva programma trīs dienu garumā.

Preiļu novadā trīs vakarus pēc kārtas notiks arī publiskas norises, kas bez maksas pieejamas ikvienam interesentam. 9. septembrī Riebiņu Kultūras namā notiks danču vakars “Es ar sovu kristamōti”, 10. septembrī  ikviens aicināts pievienoties uz “Večerinku” ar kapelu “Augusti” Vecvārkavas pamatskolā. Meistarklašu noslēgumā 11. septembrī Aglonas Kultūras namā norisināsies koncerts, kurā muzicēs Etnodienu dalībnieki, prezentējot apmeklētājiem, kas nodarbībās tapis.

Lauma Bērza uzsver: “Etnodienu mērķis ir tradicionālo kultūras vērtību popularizēšana mūsdienīgākā formā un plašākai auditorijai saprotamā izteiksmē.

Katram pagastam un ciemam piemīt kaut kas tikai viņam raksturīgs, tāpēc Etnodienas dod iespēju jauniešiem satikties ne tikai savā starpā, bet arī ar lokālo tradīciju mantiniekiem.

Šādi tiek iepazīta citādība, kuras atspulgā skaidrāk redzēt sevi pašu un mūziku, ko tu spēlē.”