"Klasikā" uz tikšanos aicinām Rīgas Stradiņa universitātes jauktā kora "Rīga" diriģenti Evitu Tarandu un Rīgas Tehniskās universitātes pūtēju orķestra "SPO" vadītāju Māri Martinsonu, kuri vēsta par to, kā latviešu kolektīviem klājies Studentu dziesmu un deju svētkos Gaudeamus, kas 18. un 19. jūnijā risinājās Viļņā.

Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki Gaudeamus ir viens no būtiskiem posmiem Dziesmu un deju svētku unikālās tradīcijas saglabāšanā un Baltijas valstu vienotības stiprināšanā. 

Svētku tradīcija aizsākās 1956. gadā, kad pirmo reizi Baltijas valstu studenti savos svētkos satikās Igaunijā, studentu pilsētā Tartu, un kopš tā laika pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm svētki notikuši jau 19 reizes. Iepriekšējie svētki studentus pulcināja 2018. gadā Tartu, Igaunijā, bet Latvijā – pirms 8 gadiem 2014. gadā Daugavpilī.

Šajos svētkos Viļņā piedalījās kolektīvi no 13 augstākās izglītības iestādēm - 20 jauktie, sieviešu un vīru kori, 8 tautas deju kolektīvi, 2 pūtēju orķestri un klarnešu ansamblis.

18. jūnija vakarā Baltijas valstu koru koncertā Sv. Jāņa baznīcā savu programmu izpildīja Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris "Rīga" (diriģentes Zane Zilberte un Evita Taranda), bet 19. jūnijā visi dalībnieki no Viļņas rātsnama devās gājienā uz Kalna parka estrādi. Gaudeamus lielkoncerta programmu veidoja visu valstu nacionālās programmas un apvienoto koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru apvienotās programmas.

Latvijas programmas "Būt jaunam dziesmā un dejā" bija režisori Mārtiņš Kagainis un Juris Jonelis, mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents - LU jauktā kora "Aura" diriģents Edgars Vītols, tautas deju virsvadītāja - LLU TDA "Kalve" mākslinieciskā vadītāja Gunta Skuja, pūtēju orķestru virsdiriģents - RTU pūtēju orķestra "SPO" vadītājs Māris Martinsons. Latvijas programmu kuplināja jauno mūziķu instrumentālā grupa no Jelgavas Ulda Timmas vadībā.