Ceturtdienas "Pārmijās" tiekamies ar koklētāju Laimu Jansoni un dziesminieci Antu Eņģeli: viņas plašāk stāsta par koncertprogrammu ''Dabas dziesmas balsij un koklēm'', kas 9. jūnijā pulksten 19 izskanēs VEF kultūras pilī. Skatītāji aicināti gan ieklausīties, gan līdzi dziedāt un līdzi just.

Signe Lagzdiņa: Studijā sasveicinos ar mūziķi Antu Eņģeli, bet telefoniski ar mums kopā ir arī koklētāja Laima Jansone. Kā abas satikāties? 

Laima Jansone: Tas bija ļoti, ļoti sen. Viens no tiem momentiem, kad mēs iepazināmies, bija Latvijas Nacionālā teātra izrādē "Pūt, vējiņi!", kur tieši bija balss un kokle. Gadiem ejot, mums izveidojušās dažādas muzikālās satikšanās. Viena no mūsu spilgtākajām, labākajām programmām ir tā, kas veltīta 25. martam. Mums ļoti labi veidojas sinerģija – ne tikai balsij ar kokli, bet tieši repertuāra līdzsvarā starp dažādām paaudzēm, autordziesmām un tautasdziesmām. 

Jā, paskatoties koncertprogrammas interneta dzīlēs, var redzēt, kā tās ir bijušas pavisam dažādas. Kā jūs raksturotu 9. jūnija koncertprogrammu? 

Anta Eņģele: Šī ir gadalaikam atbilstoša programma. Protams, tuvojas Jāņi, un mēs dziedāsim ļoti daudzas skaistas un garas Jāņu dziesmas. Tā ir domāta kā iespēja cilvēkiem atnākt un vienkārši dziedāt līdzi, izdziedāties un arī pie reizes paspēt iemācīties dziesmu vārdus. Jā, tā viņiem būs tāda meistarklase. Līdz ar to, ka Jāņu dziesmu ir ļoti daudz, esmu izvēlējusies tās, kuras man ir vismīļākās. Tā ir mana personīgā izvēlē. Lai gan Laima šī repertuāra izvēlē nav piedalījusies, viņa ir akceptējusi pilnīgi visu, ko viņai piedāvāju.

Laima, vai bija kādi pārsteigumi? 

Laima Jansone: Izpildīsim zināmas Jāņu dziesmas, cilvēkiem radot svētku sajūtu, jo man pēdējos gados bijuši tādi vairāk eksperimentāli priekšnesumi ar elektroniskās mūzikas vai džeza mūzikas elementiem. Ir reizes, kad cilvēki vēlas kaut ko vienkāršu un "normālu". Tad nu šī ir tā reize. Ir tautasdziesmas, balss un kokle.

Vairāk – audioierakstā.