Latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncertsērijā LV Jazz Series 2021 25. novembrī Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies Krists Saržants Decet. Skanēs kompozīcijas no džeza pianista Krista Saržanta debijas albuma Then and Now un skaņdarbi, kas tapuši īpaši šai koncertsērijai.

Krista Saržanta domubiedri šajā projektā - Evilena Protektore, Roberts Martinovskis, Kaspars Vizulis, Toms Poišs, Kaspars Kurdeko, Jete Rebeka Strazdiņa, Laura Rozenberga, Artūrs Sebris un Migels Andress Hernandess Džiraldi.

Krists Saržants:

"Izpildītājmākslā vai komponēšanā pie sava skanējuma var nonākt, darot trīs lietas – imitācija, interpretācija, inovācija. Sākam ar kaut kā imitēšanu, pēc tam sākam to interpretēt un tad šādā ceļā nonākam līdz savam skanējumam.


Lai nodotu savu mūziku cilvēkiem, īpaši tiem, kas paši nav ar mūziku saistīti, citreiz ir labi ielikt kaut kādus atslēgas vārdus tajā, ko pats dari. Kad es rakstu mūziku, īsti par to nedomāju, ka tagad paņemšu no šī, paņemšu no tā, tagad likšu kopā. Mūzika nāk pati no sevis, iespējams, ietekmējoties no tā, ko tajā laika periodā esmu pats klausījies vai kāds man pašam bijis noskaņojums."