Stokholmā  24. oktobra pēcpusdienā Latvijas vārds  izskanēja vairākkārt, jo par Ērika Eriksona starptautiskā jauno diriģentu konkursa uzvarētāju tika pasludināta latviete Krista Audere. Inta Pīrāga bija klāt trīs finālistu uzstāšanās, svētku koncerta un balvas paziņošanas brīdī Bervalda zālē, kad to translēja Zviedrijas Radio. Ieraksts būs pieejams ikvienai EBU dalībvalstij un pilnībā to varēs dzirdēt arī LR3 17. novembra vakarā. Koncerta video ieraksts skatāms šeit.

Reportāžā no Stokholmas - satraucošu emociju, uzrunu un sarunu mirkļi, kādi valdīja  konkursa izskaņā, kas, atšķirībā no abām pusfināla kārtām 21. un 22. oktobrī, bija atvērta publikai - interesentiem, līdzjutējiem, žurnālistiem. Šis notikums, kuram dots Zviedrijas kormūzikas korifeja Ērika Eriksona vārds, ir viens no Eiropas un pasaules kordiriģentu konkursa smagsvariem. Uzvara tajā garantē jaunajiem mūziķiem strauju kāpienu pa karjeras trepēm un starptautisku atzinību, jo līdz ar 100 000 kronu lielu naudas prēmiju,  tuvākajā nākotnē  tiek nodrošināta iespēja strādāt ar desmit Eiropas Radio koriem. Lai arī konkursa ideja  dzima un  savus pirmos soļus spēra Eriksona dzīves laikā (2003., 2006., 2009. gadā), tradīcija pārtrūka, un tikai šogad, pēc ilgāka klusuma perioda, apvienojot vairākas  nopietnas un sadarbībspējīgas institūcijas, tā atkal ir atjaunojusies .

Žūrijas priekšsēdētāja Sesīlija Rīdingere: "Vēlamies pateikties  visiem 93 diriģentiem no 31 valsts par piedalīšanos konkursā, astoņiem pusfinālistiem un mūsu trīs finālistiem, kuri katrs savā valstī ir gatavojušies, vingrinājušies, veikuši ierakstus, sūtījuši tos mums, ceļojuši, pievienojušies mums šeit, Stokholmā, un sacentušies. Kas par ceļojumu – gan fiziski, gan mentāli! Tas ir ļoti iespaidīgi! Mēs esam bijuši liecinieki ļoti iedvesmojošām dienām, satikuši dažādas diriģentu personības, no kurām varam mācīties, atgriežoties savā ikdienas darbā."

Jau pēc Ērika Eriksona balvas saņemšanas, Inta Pīrāga uz sarunu aicināja konkursa uzvarētāju Kristu Auderi, kā arī Zviedrijas Radio kora māksliniecisko vadītāju un žūrijas pārstāvi Kasparu Putniņu.

Zviedrijas Radio propgrammas vadītājs Niklass Tamms par Kristas uzstāšanos: "Krista demonstrēja virtuozu diriģēšanas tehniku. Viņai piemīt lieliska spēja ar rokām un ķermeni paust daudz ko no tā, kas notiek (mūzikā), un palīdzēt korim ar daudzām detaļām šajā sarežģītajā skaņdarbā – tas bija ļoti izteikti. Pusfinālā viņa demonstrēja spēju strādāt ar ritmisku mūziku, manuprāt, ļoti iedvesmojošā veidā. Un finālā viņai, manuprāt, lieliski izdevās atklāt Verles skaņdarbu, kas manā skatījumā ir grūtākais no visiem trim finālā atskaņotajiem darbiem.

Konkursa fināla trijniekā iekļuva arī vāciete Jūlija Selīna Blanka un brits Harijs Bredfords, bet pusfinālā startēja arī Jurģis Cābulis.