Kamēr Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija un visi tiek aicināti palikt mājās, teātra trupa “Kvadrifrons”, gluži tāpat kā Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš, sociālajos tīklos lēmusi ievietot 14. gadsmita itāļu autora Džovanni Bokačo "Dekamerona" lasījumus.

Vēl 12. martā Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē notika Klāva Meļļa režisētās izrādes “Lepnums un aizspriedumi” pirmizrāde. "Tā pagāja satraukuma zīmē, jo tieši pirms pirmizrādes valstī tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, kas pēc tam kļuva vēl ārkārtējāks... Nevarētu teikt, ka nepaballējāmies, bet visa šitā paballēšanās bija ar skumīgu piesitienu," stāsta teātra trupas "Kvadrifrons" dalībnieks – aktieris un režisors Klāvs Mellis.

"Gan "Kvadrifrons", gan es pats šobrīd jūtamies diezgan samulsuši – vismaz sākumā tā jutāmies, jo mums bija paredzētas viesizrādes Briselē. Tad bija pirmizrāde, pēc kuras bijām gan paredzējuši uztaisīt ilgāku atpūšanās mirklīti, taču nu šis atpūšanās mirklis kļuvis obligāts, par ko mēs visi esam tā kā sabēdājušies, taču vienlaikus mēģinām turpināt strādāt un visādas lietas darīt no mājas," stāsta Mellis.

Šobrīd daudzi radošie prāti savas idejas cenšas īstenot virtuālajā kultūras vidē. Trupa "Kvadrifrons" klajā nāk ar projektu "Kvadrifrona Dekamerons".

Lai dzīve mājās nekļūtu pārāk vienmuļa un garlaicīga, trupa piedāvā baudīt kultūru un labu literatūru iepriekš nebijušā projektā – grāmatas videolasījumos, kas katru dienu tiks publicēti "Kvadrifrona" sociālajos tīklos. Projektam izvēlēts ļoti tematisks literārais darbs – Džovanni Bokačo "Dekamerons", kurā jauni cilvēki, pārlaižot mēra epidēmiju, izklaidējas, stāstot cits citam stāstus un dziedot dziesmas.

Katru dienu no 16. marta līdz ārkārtas stāvokļa beigām plkst. 19.00 "Kvadrifrona" sociālajos tīklos tiks publicēts video ar vienu noveli no Bokačo grāmatas “Dekamerons”, kuru lasīs gan "Kvadrifrona" komandas biedri, gan viņu draugi, radi un paziņas.

"Ir skaidrs, ka šādos apstākļos visi mēģina nepazaudēt cilvēcisko saikni un turpināt runāt ar savu skatītāju. Teātrī un mūzikā tas šobrīd ir īpaši jocīgs mirklis – daudzos teātros pat mēģinājumu process ir apstājies. Un ir tāda sajūta, ka kaut ko vajag darīt, kaut kā kompensēt skatītājiem to, ka esam atcēluši izrādes,” stāsta Klāvs Mellis. “Ap pirmizrādes brīdi arī radās doma, ka jāveido šāds projekts – tā jau nav traki oriģināla doma, jo visā pasaulē teātri savas izrādes rāda gan tiešsaistē, gan veic šādus pašus dzejas un stāstu lasījumus. Itālijā izplatās komiksi.

"Dekamerons" šajā gadījumā ir pat nepieklājīgi atbilstoša materiāla izvēle...

Vairāk un plašāk šeit!