Klasesbiedri, spēles partneri, līdzīgi domājoši dvēseles un gara radinieki – tas sakāms par diviem spilgtiem mūziķiem, kuru vārdi ar Rīgu ir saistīti uz mūžu. Vijolnieks Vadims Gluzmans un pianists Jevgeņijs Sinaiskis. Rīgā viņi pirmoreiz uzstāsies duetā, un tas notiks 15. oktobrī pulksten 19 Lielajā ģildē. Koncertu mūziķi veltīs komponista Gijas Kančeli piemiņai. Bet jau šodien ar mūziķiem tiekamies "Klasikas" studijā.

Pazīstamās mūziķu dzimtas pārstāvis Jevgeņijs Sinaiskis, kurš sevi velta kamermūzikai un pedagoģijai, ir dzimis Sanktpēterburgā. Pamatizglītību mūzikā viņš ieguvis Emīla Dārziņa mūzikas skolā, absolvējis prof.MarinasVolfas klasi Sanktpēterburgas Valsts konservatorijā un aspirantūru Hāgas Karaliskās konservatorijā pie prof.Nauma Gruberta (kurš arī dzimis Rīgā). Jevgeņijs Sinaiskis ir starptautisku konkursu laureāts, pastāvīgs Zalcburgas Mozarteum vasaras akadēmiju koncertmeistars un Vīnes konservatorijas kamermūzikas profesors.

Arī Vadims Gluzmans mūziku ir sācis mācīties Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Savu meistarību viņš slīpējis Izraēlā un pēc tam Amerikā, kur mācījies arī pie bijušā rīdzinieka Arkādija Fomina. Gluzmans muzicē gan kā solists, gan kameransambļos. Viņa mērķis ir saglabāt vissmalkākās saites ar XIX un XX gadsimta vijoļspēles tradīcijām. Vadims Gluzmans ir pastāvīgs viesis pasaulē pazīstamos mūzikas festivālos, un viņam ir pašam savs mūzikas festivāls Čikāgā. 2019./20.g.sezonā Gluzmana vieskoncertu virknē ir uzstāšanās ar tādiem pasaulē pazīstamiem orķestriem kā „Maskavas virtuozi”, Frankfurtes Radio orķestris un BBC filharmoniskais orķestris. Kronberga Mūzikas akadēmija ir uzaicinājusi Vadimu Gluzmanu piedalīties Bēthovena 250.gadskārtai veltītajā lielkoncertā. Vadims Gluzmans spēlē Stradivāri 1690.gada vijoli, kuru viņam uzticējusi Čikāgas Stradivāri biedrība. Gluzmana ieraksti ieguvuši tādas augstas starptautiskās balvas kā ECHO CLASSIC, DIAPASON D’OR un BBC MUSIC MAGAZINE AWARD.