2016. gadā apgādā "Mansards” nāca klajā mūzikas aprakstnieka un rokmūzikas pētnieka Klāsa Vāveres grāmata "Šūpuļdziesmas pieaugušajiem” – kādas dzīves mirkļi īsās rindiņās.

Apgāda "Mansards" apraksts: "Šī ir neparasta grāmata. Tajā pieminētas daudzas populārās mūzikas slavenības un tā izskatās pēc dzejoļu krājuma, taču tai nepiemīt ne popkultūras klišejiskums, ne pretenzija "uz dzeju”. Vairoties no trivialitātes un nedomājot par transcendenci, autors – Latvijā pazīstams rokmūzikas pētnieks Klāss Vāvere – ļauj izsekot autobiogrāfiskam stāstam, kura pamatā ir visu dzīvi kopta mūzikas mīlestība. Poētiski publicistiskā manierē te godinātas paaudzes vērtības – roka un popmūzikas albumi (The Beatles, Pink Floyd, King Crimson, Led Zeppelin, Ēriks Kleptons, Bobs Dilans, ABBA, "Pērkons" u. c.), kas mūsdienās nereti dēvēti par klasiskiem. Tekstos ir daudz kultūrvēsturisku atsauču, tomēr grāmata nav "par mūziku"."

Klāss Vāvere: ""Šūpuļdziesmas pieaugušajiem” dzima, apmēram 50 gadus dzīvojot ar šīm dziesmām. Tās ir dzīvošanas vērtas dziesmas, kas bijušas ar mani ilgu mana mūža daļu. Tā ir arī pateicība cilvēkiem, kas šīs dziesmas radījuši, par to, ka esmu varējis ar tām dzīvot un tās palīdzējušas man kļūt par tādu cilvēku, kāds esmu. 2015. gada ziemā bija neizbēgama eksistenciāla krīze un šie teksti sāka nākt paši. Tie bija kā ventilis, kas ļāva kaut ko pārvarēt sevī. Tā šīs dziesmas izrādījās vēl nozīmīgākas manā dzīvē, nekā biju domājis. Nebija domas šos tekstus rakstīt, kur nu vēl publicēt. Pirmais bija paša iekšējais apjukums par to, ko esmu izdarījis un vai vēl kāds spēj to saprast, vai vēl kādam šie teksti ir vajadzīgi. Izrādās – ir.”

No 9. līdz 20. maijam katru darbdienas rītu radio "Klasika" Klāss Vāvere lasa kādu tekstu no savas grāmatas "Šūpuļdziesmas pieaugušajiem" ("Mansards", 2017) un skan dziesma no autoram būtiskiem albumiem.

Visas epizodes rodamas šeit.