7. jūnijā Lielās ģildes Minsteres zālē notika sirsnīgs pasākums, kurā klātesot LNSO pārstāvjiem un diriģentam Vasilijam Sinaiskim, mūziķiem un žurnālistiem, tika prezentēts nacionālās ierakstu kompānijas "Skani" izdotais dubultalbums ar leģendārā latviešu vijolnieka Valda Zariņa izcilākajiem vēsturiskajiem ierakstiem.

Tie ņemti gan no Latvijas Radio fondiem, gan  Rīgas Skaņu ierakstu (bijušās “Melodija”) krātuves, kas padomju gados iznāca skaņuplašu formātā. Tagad ieraksti ir digitalizēti un, pateicoties “Skani” plašajam izplatīšanas tīklam, 28. jūnijā nonāks pie klausītājiem visā pasaulē. 

Albumā iekļautas patiešām nepārspējamas Žana Sibēliusa, Bēlas Bartoka, Romualda Kalsona vijolkoncertu interpretācijas, kuras Valdis Zariņš ieskaņojis kopā ar LNSO un Vasiliju Sinaiski 1988., 1976. un 1979. gadā, kā arī Gundara Pones Vijoļkoncerts, kas paša autora vadībā  tika ierakstīts 1990. gadā.

Pēc albuma prezentācijas Inta Pīrāga uz sarunu aicināja albuma idejas autoru, galveno rosinātāju un finansiālo atbalstītāju Vasiliju Sinaiski, "Skani" vadītāju Egīlu Šēferu un Valda Zariņa meitu, vijolnieci Ilzi Zariņu.