17. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē ar vokālās kamermūzikas vakaru izskanēs Rudens kamermūzikas festivāls. Dziedātāja, Lielās mūzikas balvas laureāte Katrīna Paula Felsberga šī gada sākumā debijas solokoncertu piedzīvoja Pjēra Bulēza zālē Berlīnē, kur viņai bija iespēja muzicēt kopā ar skotu pianistu Malkolmu Martino, pieredzējušu un pasaulē atzītu dziedoņu sadarbības partneri. Edinburgā dzimušais mākslinieks koncertējis kopā ar Tomasu Alenu, Dženetu Beikeri, Olafu Bēru, Barbaru Boniju, Īenu Bostridžu, Andželu Georgiu, Sūzenu Greiemu, Tomasu Hempsonu, Annu Sofiju fon Oteri, Brīnu Tervelu un citiem.

2004. gadā Malkolmam Martino tika piešķirts Skotijas Karaliskās mūzikas un drāmas akadēmijas goda doktora grāds, bet 2009. gadā viņš tika iecelts par Starptautisko klavierpavadījuma stipendiātu, bijis arī Līdsas Lieder festivāla mākslinieciskais vadītājs. Mācījies Kembridžas Svētās Katrīnas koledžā un studējis Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā.

Koncertā Dzintaros izskanēs Lūcijas Garūtas, Riharda Štrausa, Franča Šūberta, Klāras Šūmanes un Hugo Volfa mūzika. Ar Katrīnu Paulu Felsbergu un Malkolmu Martino tikās Inta Zēgnere.

Malkloms Martino jau Latvijā viesojies koncertos ar Elīnu Garanču, bet tikšanās ar Paulu notika gan meistarklasēs Bāzelē, gan, pateicoties Heidelbergas Pavasara festivāla vokālajai akadēmijai, kas piedāvāja iespēju dziedāt solokoncertu Berlīnē un izvēlēties pianistu. Izvēle bija – Malkolms Martino: „Man šķita, ka mums varētu būt brīnišķīga sadarbība F. Šūberta un H. Volfa mūzikā, kas bija jāatskaņo Bulēza zālē.

Viņam ir milzīgas zināšanas par šiem komponistiem un "Lied" žanru. Viņam ir arī liela pieredze ar dažādiem dziedātājiem. Jā, es izdarīju pareizo izvēli.”

Malkolms Martino vaicāts, kādēļ piekritis sadarbībai, uzteic Katrīnas Paulas spontanitāti, krāsaino balsi un prasmi atklāt katras dziesmas stāstu, taču darba procesā daudz runāts netiek: „Saruna notiek mūzikā, jo es neesmu liels runātājs. Protams, meistarklasēs man ir jārunā, bet tas ir atšķirīgi. Katrīna ir profesionālis un man viņa navjāmāca. Visbiežāk dziedātājiem saku: „Dari tā, kā jūti”.

Katram ir jāatrod savs ceļš, katrs ir individualitāte. Svarīgi, lai tās būtu patiesas emocijas, un mēs atrodam šo ceļu kopā.”

Sarunā - arī par iztēles nozīmi, atšķirībām atskaņojumos mēģinājumā un priekšnesumā publikai, gaidāmā koncerta programmu, kas salīdzināma ar labu ēdienkarti restorānā, Malkolma Martino interesi par latviešu komponistu mūziku un Lūcijas Garūtas radošo spēku un drosmi. Uzzinām domas par godīgumu mūzikā, dziesmu žanra uzplaukumu un popularitāti jauno dziedoņu vidū, pianista patiku dziedāt un vajadzību spēlēt Mocarta klavierkoncertus ik dienu.