Svinot izcilā un neordinārā latviešu dzejnieka Māra Čaklā 80 gadu jubileju, savu interpretāciju dziesmai "Viņi dejoja vienu vasaru" radījusi dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo.

"Tā ir dziesma, kurai nav iespējams pretoties - tajā ir visa dzīve. Līdz ar to, ka man diezgan tuvs ir teātris, gribējās uztaisīt savu versiju, kur attīstība būtu ļoti, ļoti liela. Dziesma tam ļoti labi padevās un bija ļoti liela bauda strādāt," atceras  Katrīna, kuras krusttēvs ir režisors un dramaturgs Hermanis Paukšs. "Tāpēc tas viss jau no agras bērnības nāk man līdzi.

Arī pati esmu beigusi Dramaturgu teātra aktiermeistarības studiju, tā ka teātris man ir asinīs, tomēr mūzika ir galvenā."

Dziesmas "Viņi dejoja vienu vasaru" videoprojekts radies spontāni, minot uz papēžiem nupat kā izskanējušajam "Osokina Mini Festivālam @152". Turpat, jaunatklātajā klavieru salonā Brīvības ielā, nākamajā dienā pēc festivāla noslēguma svinībām, rīts sākās ar spontānu video filmēšanu. Ieraksts tapis kā dzīvajā koncertā, ierakstot vienlaicīgi klavieres un balsi, tā izslēdzot jebkādas montāžas iespējas. Šāds ieraksta veidošanas paņēmiens tika izmantots, lai sasniegtu maksimāli dabisku sajūtu un skanējumu. Ierakstu veicis skaņu režisors Aleksandrs Volks, video radījis mākslinieks Kaspars Kambars. Vides iekārtojumu nodrošināja "Kompānija NA" ar gaismām, ziedus salons "Ar Putniem" un Vīna bārs Garage ar mēbelēm. Tērps no sievišķīgā dzīvesveida zīmola Amoralle.

"Viņi dejoja vienu vasaru" ieraksts ir Katrīnas Gupalo jaunās Imanta Kalniņa mūzikas programmas koncertsērijas priekšvēstnesis. Programmā skan arī citas iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas - "Dzeguzes balss", "Akāciju palags", "Apvij rokas", "Dūdieviņš", "Tauriņa samtainā smarža", "Sitiet bungas", "Dziesma, ar ko tu sācies", "Mežā", "Alvas zaldātiņi" un citas.

Kālab tieši Imanta Kalniņa mūzika? "Ideja radās brīdī, kad piedalījos Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā. Bija interesanta situācija - man tika piedāvāts dziedāt dziesmu, kuru man šausmīgi negribējās dziedāt - tai nebija ne vainas, bet tā nebija mana mūzika," stāsta Katrīna. "Sāku meklēt alternatīvu, kas varētu būt tās vietā. Bija vairāki varianti, un viens no tiem - Imanta Kalniņa dziesma "Apvij rokas". Koncerta mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš atļāva man to dziedāt, viss sanāca labi, un arī šai dziesmai tika izveidots videoieraksts.

Un tieši ar šo dziesmu arī sākās visa lielā Imanta Kalniņa epopeja, jo sajutu - man un Imanta Kalniņa mūzikai savstarpēji labi sapas.

Man klasiskā mūzika ir pamatā, un Imantam Kalniņam klasiskā mūzika ir pamatā. Tāpat mums abiem ir liela saistība ar teātri un arī rokmūziku, kas man pašai ir ļoti, ļoti, ļoti tuva un svarīga - mans pirmais studijas albums ir tieši džezroka albums. Kaut kā visi šie komponenti tik labi salikās kopā - protams, ar lielu pietāti un sākumā pat bailīgi, jo

visi taču zina Imanta Kalniņa dziesmas: ar tām visi piedzimst un... arī nomirst.

Tās ir tik ģeniāli uzrakstītas, ka vajag ļoti uzmanīgi ar tām darboties. Tajā pašā laikā tās ir uzrakstītas tik perfekti, ka var skanēt labi visdažādākajās interpretācijās - katrs var atrast savu personisku pieeju tām. Man ļoti patīk, ka arī citi mūziķi šobrīd pievērsušies Imanta Kalniņa daiļradei. Jānis Šipkēvics ar savu piegājienu, tāpat grupa Carnival Youth. Šī mūzika dzīvo, un domāju, ka dzīvos vienmēr. Un man ir prieks, ka arī es varu būt daļa no Imanta Kalniņa mūzikas turpinājuma."

Imanta Kalniņa mūzikai veltītā Katrīnas Gupalo koncertprogramma būs dzirdama:

3. jūlijā brīvdabas koncertā Saulkrastu Kultūras namā "Zvejniekciems" (koncertā uzstāsies arī Vladislavs Nastavševs)

17. jūlijā kultūrvietā "Tu jau zini kur" Rīgā

30. augustā Balvu muižā

12. septembrī Mālpils muižā