Saruna ar Sinfonietta Rīga stīgu kvarteta čellistu Kārli Klotiņu par tiešsaistes koncertu "Ligeti. Laika viļņi", kas 17. aprīlī notiks festivālā "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2021". Skanēs triju komponistu - Annas Ķirses, Oskara Herliņa un Armanda Skuķa jaundarbi, kuru tapšanu iedvesmojis Ģērģa Ligeti otrais stīgu kvartets. Šī ir vienīgā programma festivālā, kurā latviešu komponisti izmanto elektroniskās skaņas un stīgu kvarteta elektronisku apstrādi.

Festivāls “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2021” šogad piedāvā klausīties koncertus tiešsaistē. Četri koncerti notika marta sākumā. Savukārt, divi atliktie - "Ligeti. Laika viļņi" norisināsies 17. aprīlī, bet noslēguma koncerts "Leimane, Viļums, Grizē"  izskanēs 29. aprīlī. Koncertu tiešraides būs vērojamas vietnē bezrindas.lv. Iepriekš iegādātie abonementi un biļetes būs derīgas, kā arī pieejamas līdz koncertu norises sākumam.

Festivāla koncerti šogad tiek dēvēti par kājkoncertiem, jo tiešraidi iespējams skatīties jebkur, arī ārpus mājas, un savu koncertu klausīšanās vietas iesaka paši komponisti.

Anna Ķirse savu skaņdarbu Mundus Invisibilis iesaka klausīties pazemē, lai būtu tuvāk sēņu tīklojumam, no kā komponiste iedvesmojusies savam darbam. Ja tas nav iespējams, skaņdarbs iederēsies arī pastaigā pa mežu vai esot mājās.

Oskars Herliņš savu darbu Block Buster rosina klausīties skaldot malku, tas viņu iedvesmojis skaņdarba radīšanā.