12. maijā Lutera baznīcā Torņakalnā skanēs Lielo mūzikas balvu ieguvušais koncerts "Amao Omi / Bezjēdzīgais karš", kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 2021. gada 3. septembrī. Koncertā līdzās Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim, diriģentam Jurģim Cābulim un aktierim Kasparam Znotiņam muzicēs Rīgas Saksofonu kvartets, perkusionisti Ernests Mediņš un Marta Kauliņa, ērģelniece Kristīne Adamaite un pianiste Ilze Kalniņa. Skanēs Pētera Vaska, gruzīnu komponista Gijas Kančeli un latvieša Jēkaba Jančevska skaņdarbi. Kančeli Amao Omi jeb “Bezjēdzīgais karš” ir koncerta centrālais opuss. Koncertprogrammu papildina literārie darbi, kurus atklās Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš. Skaņdarba “Bezjēdzīgais karš” tēmas caurvij fragmenti no Nobela prēmijas laureātes baltkrievu rakstnieces Svetlanas Aleksijevičas dokumentālās literatūras par Afganistānas karu “Cinka zēni”.

Sarunā ar Lieni Jakovļevu Rīgas Doma kora skolas jauktā kora diriģents Jurģis Cābulis atzīst, ka šobrīd ir ļoti grūti nodefinēt, kā koncerts izskanēs, jo „šodien mēs vairs nerunājam par jaunu un ilgi tapušu projektu, bet par baisu un trauksmainu realitāti.

Pagājušajā gadā izdevās savā ziņā pravietiski šo programmu atskaņot, bet toreiz mēs definējām drošu distanci, skatoties uz kara apstākļiem no malas. 

Toreiz man tas likās gan mākslinieciskā, gan izglītojošā ziņā ļoti vērtīgi dziedātājiem un man. Bet šobrīd mēs visi esam ierauti šodienas traģiskajā pasaules realitātē, un ir trauksmaini apzināties, ka tik tuva un skaista tauta cieš tik milzīgus zaudējumus.”

Kora dziedātāja Aleksandra Špicberga piebilst, ka dziedot ir „ļoti jādomā par nosaukumu „Bezjēdzīgais karš”. Un par to, ka ļaunums nav jēgas nesējs, jēgu nes labais.”