Koncertzāles "Lielais dzintars" kamersēriju "Personīgi" turpinās īpaši Māmiņdienai veltīts tiešsaistes koncerts. Svētku koncertprogramma šoreiz izgaismos un iepazīstinās klausītājus ar kādu reti dzirdamu, smalku, senu, bet vienlaikus mūsdienīgu mūzikas instrumentu - arfu.

Koncertprogrammā starptautisku atpazīstamību iemantojušais, Berlīnē mītošais šveiciešu arfists Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) atskaņos soloprogrammu, iepazīstinot klausītājus ar krāšņo, tembrāli bagātīgo mūzikas instrumentu un arfas virtuozo repertuāru. Koncerta īpašā viešņa būs pašmāju arfiste Dārta Tisenkopfa.

Signe Lagzdiņa sazinājās ar Joelu fon Lerberu, lai uzzinātu vairāk par viņa koncertprogrammu Liepājā, par meistarklasēm, kuras viņš sniegs Berlīnē šovasar, un ar ko salīdzināma paša arfas izvēle.

"Arfa, kādu mēs to zinām šodien, tika izgudrota tikai 18. gadsimtā, un repertuārs ir diezgan ierobežots.  Šodien diezgan viegli varam adaptēt arfai skaņdarbus, kas rakstīti klavierēm vai citiem instrumentiem.

Tāpēc, ja es spēlētu tikai mūzika, kas rakstīta oriģinālā arfai, nāktos spēlēt vienus un tos pašus skaņdarbus.

Šīs programmas stilistiskā ievirze ir romantisma un impresionisma iedvesmota, izņemot Gijoma Konsesona Tokātu, kas komponēta 2004. gadā. Bet tas protams nav avangards vai kas eksperimentāls, vairāk klasiska stila skaņdarbs.

Arfas izvēles procesu salīdzinu ar filmu par Hariju Poteru un viņa maģisko zizli. Katra arfa, katrs arfists skan atšķirīgi. Tāpēc ir ļoti svarīgi atrast savu arfu. Savu instrumentu iegādājos pirms pieciem gadiem, tas ir lielisks instruments, bet diemžēl nevarēšu to atvest uz Liepāju, jo tā ir ļoti saudzējama."