Jelgavas bigbends savā tradicionālajā pavasara koncertā, kas šogad skanēs 10. maijā plkst. 19:00 Jelgavas kultūras namā, uzstāsies kopā ar austriešu "Hammond" ērģeļu virtuozu Rafaelu Vresnigu un dziedātāju Elzu Rozentāli, bet koncerta pirmā daļa sola pamatīgu pārsteigumu!

Jelgavas bigbends ir draudzīga kompānija, kas allaž mācējis sadraudzēties ar jaunajiem mūziķiem, un draudzība, kas iedibināta, tiek arī labi uzturēta. Viens no šādiem mūziķiem ir izcilais "Hammond" ērģeļu virtuozs, džeza, blūza, fanka un soulmūzikas meistars Rafaels Vresnigs. Viņš ieskaņojis 20 albumus, uzstājies teju visos kontinentos un ar savu spēli jau apbūris arī Latvijas klausītājus. Vairākkārt atzīts par "Gada labāko ērģelnieku" prestižajā amerikāņu džeza žurnāla "DownBeat" kritiķu aptaujā, taču Rafaels ne tikai izcili pārvalda iespaidīgo instrumentu, bet arī aranžē un komponē. Jelgavas bigbends ar viņu ticies apmēram pirms gada.

"Mūsu sadarbība bija ļoti spontāna, ļoti spilgta, jo Šauļu džeza festivālā uzstājāmies uz brīvdabas skatuves.

Mūzika bija tāda... Es pat teiktu, ja būtu jumts, tad to norautu," atklāj Jelgavas bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis.

"Mūzika ir tik ekspresīva, aranžējumi tik piesātināti, jo Hamonda ērģeles jau pašas par sevi ir spēcīgs instruments. Turklāt viņa aranžējumi ir ļoti bigbendiski – visiem ir, ko darīt, sevišķi jau ritma instrumentiem, bungām, ģitārai. Esmu ļoti priecīgs atkal sadarboties ar Rafaelu, jo pēc veiksmīgās uzstāšanās pagājušajā gadā Šauļos man uzreiz bija skaidrs, ka sadarbosimies atkārtoti."