Komponista Jēkaba Jančevska pirmais kormūzikas autoralbums Aeternum Rīgas Doma kora skolas jauktā kora ieskaņojumā, ko izdevusi prestižā britu klasiskās mūzikas izdevniecība Hyperion Records, guvis starptautisku rezonansi Lielbritānijas BBC Radio 3 un klasiskās mūzikas izdevumos Gramophone un MusicWeb International, arī Īrijas valsts radio un vēl citos medijos. Starptautiskais klasiskās mūzikas apskatu izdevums MusicWeb International atzinis šo albumu par 2020. gada marta mēneša ierakstu.

Music Web International apskatnieks Marks Ročesters Jēkabam Jančevskim kormūzikas jomā pareģo spēcīgu nākotni. "Cilvēki jau pareģo dažādas lietas, taču godīgi teikšu – man pašam nav ne mazākās jausmas, cik ļoti mans ceļš virzīsies kormūzikas pasaulē, un cik izteikti – instrumentālās mūzikas pasaulē, kas ir ne mazāk interesanta. Protams, ir ļoti jauks šāds kompliments – tie ir skanīgi vārdi. Mēģināšu turpināt iesākto," uzsver Jančevskis. "Taču pamest kormūziku negrasos – neredzu arī pamatotu iemeslu to darīt. Viens gan, ko ļoti cenšos turpināt – tā ir instrumentālā mūzika: ne tikai simfoniskā vai kamerūzika, bet ir darbi, kas paredzēti stīgu orķestrim un solistiem. Mani ļoti saista instrumentālā mūzika, un mēģināšu turpināt iet šajā virzienā."

Vai kormūzikas sakarā komponistam ir prātā arī kāda vēl nebijusi kombinācija, kā likt korim skanēt citādāk – piemēram, balsis liekot kopā ar retāk izmantotiem instrumentiem? “Līdz šim nav bijusi iespēja darboties elektroniskās mūzikas lauciņā, ko labprāt gribētos pamēģināt. Bet šobrīd rakstu otro vai trešo darbu, kurā mēģinu kori izkārtot telpā un akustiski spēlēties ar dažādiem sonoriem paņēmieniem. Vienu brīdi mēģināju korim uzticēt svilpaunieku spēli, aizrāvos līdz pat precīzai partiju izrakstīšanai," atklāj komponists.

Gramophone recenzijā mūzikas kritiķis Endrū Melors, kurš labi pārzina kontekstu, vērtējot albumu Aeternum, vairāk tiecas izvirzīt jautājumus, nekā sniegt atbildes – sak, redzēsim, kā būs. "Būtu naivi cerēt, ka visi vārdi par šo albumu būs zeltā kalti," prāto Jančevskis. "Viņš izvirza daudzus jautājumus.

Ja es pats zinātu, kādā virzienā došos un kāds būšu pēc pāris gadiem, būtu gaužām garlaicīgi. Stipri ceru, ka joprojām mainos un mainīšos."

Latviešu mūzikas kritiķu vērtējumi par albumu Aeternum publicēti žurnālā "Mūzikas saule". "Bija šādi tādi pārsteigumi, bet kopumā - katram ir savs viedoklis, un es to pieņemu," uzsver komponists.