19. martā – Jāzepa vārda dienā – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija ieskandinās sava dibinātāja, latviešu mūzikas patriarha, profesora Jāzepa Vītola 160. jubilejas gadu. Sarunā par koncertu ar radošo projektu vadītāju JVLMA Janu Lāci un diriģentu Kasparu Ādamsonu pārrunājam Vītola nopietni humoristisko personību, atpazīstamo, bet arī pārsteidzošo mūziku un to, ko Vītols nozīmē mūsu dienu cilvēkam.

Svētku diena iesāksies plkst. 11.00 ar piemiņas brīdi Meža kapos pie Jāzepa Vītola atdusas vietas, bet plkst. 16.00 JVLMA Lielajā zālē norisināsies Jāzepa dienas svētku koncerts, kurā piedalīsies JVLMA simfoniskais orķestris un jauktais koris, kā arī solisti Brigita Čirkše, Lioneta Roze (soprāns), Arina Bardova (vijole), Klinta Kluce (alts), Ernests Mediņš (vibrofons), Kristers Dreimanis (trompete), Juris Žvikovs, Natālija Zandmane, Andrejs Jegorovs, Aigars Raumanis un Artūrs Oskars Mitrevics (klavieres), kā arī džeza ansamblis.

Pirmajā koncerta daļā iekļauti Jāzepa Vītola vokālās un instrumentālās kamermūzikas opusi, toskait svītas "Dārgakmeņi" pārlikums divām klavierēm, savukārt koncerta otrajā daļā kā veltījums Jāzepam Vītolam diriģenta Andra Vecumnieka vadībā tiks pirmatskaņoti četri jaundarbi simfoniskajam orķestrim un dažādiem solistiem, ko īpaši Jāzepa dienai radījuši JVLMA kompozīcijas studenti Aleksandrs Avramecs, Gaitis Jānis Pujāts, Leonardo Rossi un Ernests Mediņš. Koncerta noslēgumā  – Jāzepa Vītola kantāte "Dziesma" akadēmijas jauktā kora, simfoniskā orķestra un solistes Lionetas Rozes atskaņojumā, pie diriģenta pults – Māris Sirmais.