13. un 14. janvārī Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar teātri Dirty Deal Teatro aicina iepazīties ar jaunākās paaudzes latviešu horeogrāfiem projektā "Ārējais klimats / iekšējais laiks".

Horeogrāfu īsformāta darbu sēriju veidojuši mākslinieki, kas 2018. gadā absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju, un paši sevi labprāt sauc par laikmetīgās dejas piekto paaudzi. Šo jauno cilvēku ienākšana dejā notiek laikā, kuru grūti nosaukt par stabilu, un viņi šķiet vienlīdz jūtīgi pret to, kas personīgi svarīgs un kā viņu dzīves ietekmē apkārtējais fons.

Kāds ir šīs paaudzes redzējums par savu vietu pasaulē? Projekts Ārējais klimats / iekšējais laiks  uzaicināja vairākus jaunos autorus domāt par to, kas viņus satrauc, kā pietrūkst vai ir par daudz viņu dzīvēs, un realizēt savas radošās idejas kompaktā 20 minūšu formātā.

Pirmajā reizē iepazīstinām ar trīs jaunām horeogrāfēm un trīs jauniem solo darbiem. Izrādes ir tapušas ar vienkāršiem tehniskiem palīglīdzekļiem, uzmanības centrā liekot ideju un tikšanos ar skatītāju. Radošā procesa laikā ar horeogrāfēm strādāja režisore un dramaturģe Anni Kleina (Helsinki).

Līga Ūbele izrādē "Absurda varone" runās par to, kā mēdzam bezjēdzīgi sarežģīt situācijas un pēc tam nopūlēties, lai tās atrisinātu. Jo – kur pūles, tur jēga.

Laura Kušķe izrādē "Ārpus koncerta", norāda, ka valoda ir labākais saziņas veids, taču vai tā palīdz iekļauties sabiedrībā tam, kurš jūtas neiederīgs, vai ir tikai vienošanās starp tiem, kas jau tāpat viens otru saprot?

Alise Madara Bokaldere izrādē "Es varu tikai stāvēt" pēta pārslodzes stāvokļus un cilvēcisko trauslumu, ko tie rada.

Par gaidāmajiem notikumiem Liene Jakovļeva iztaujā Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāvi Lauru Stašāni.