19. februārī Nacionālais ierakstu nams "Skani" izdos Jāņa Porieša debijas albumu Distant Light ("Tālā gaisma"), ko trompetists ierakstījis kopā ar ērģelnieci Ilzi Reini

Albuma bukletā lasāms Jāņa Porieša skaidrojums šādas savienības izvēlei: "Trompete un ērģeles ir lielisks tandēms, kas var atklāt plašu krāsu paleti, jo trompete ir viens no retajiem, ja ne vienīgais no instrumentiem, kas spēj sacensties ar ērģeļu varenību un nepalikt to ēnā. Šie instrumenti spēj radīt gan dziļas skumjas, gan fantastisku prieku un pacilātību. 

Mūzika šajā albumā ir kā spoža gaisma bez noteikta izcelsmes avota, kas piepilda un dod spēku iet tālāk. Novēlu ikkatram, kurš klausās šo mūziku, ļauties šīs gaismas piepildījumam."

Albumam izvēlēti tikai latviešu komponistu darbi – Maijas Einfeldes, Riharda Dubras, Alvila Altmaņa, Ilzes Arnes, Romualda Jermaka, Dzintras Kurmes-Gedroicas, Georga Pelēča un Renātes Stivriņas opusi –, turklāt liela daļa no tiem pirmo reizi izskanēs tieši šajā ierakstā.

Jānis Porietis stāsta: "Kurš tad cits latviešu mūziku nesīs tautās, ja ne mēs paši? Man jāsaka milzīgs paldies Ilzei Reinei par izrādīto iniciatīvu diska tapšanā, bez viņas tas vispār nebūtu iespējams. Cerams, ka šī mūzika aizies tautās, un komponisti turpinās rakstīt trompetei un ērģelēm."