Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā Art of Riga Jazz 16., 23. un 31. oktobrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs poļu dziedātāja Judita Pisarčika un latviešu taustiņinstrumentālista Ata Andersona kvartets, vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralfs Šmids, kā arī itāļu džeza kvartets XY Quartet. Par gaidāmajiem koncertiem stāstīs Māris Briežkalns:

“Ierasti esam izvairījušies no koncertu straumēšanas internetā, uzskatot, ka pilnvērtīgu muzikālo baudījumu klausītājs spēj gūt, tikai atrodoties klātienē mākslinieka uzstāšanās laikā, taču, ņemot vērā koronavīrusa izraisītos ierobežojumus, esam nolēmuši ļaut lielisko poļu, vācu un itāļu, kā arī pašmāju mākslinieku uzstāšanos redzēt un dzirdēt plašākam klausītāju lokam, ne tikai tiem laimīgajiem 50, kuri varēs koncertus apmeklēt klātienē.”

Judita Pisarčika (Judyta Pisarczyk)  studē Katovices Mūzikas akadēmijā un kopā ar savu kvartetu atskaņo gan pašas sacerētus skaņdarbus, gan džeza klasikas interpretācijas. Starptautiskā džeza izpildītāju konkursa Riga Jazz Stage 2019 laureāte Rīgā koncertēs kopā ar vēl vienu šī konkursa laureātu – latviešu taustiņinstrumentālistu un komponistu Ati Andersonu, kurš pārzina arī “Hammond” ērģeļu specifiku. Viņiem pievienosies bundzinieks, arī  Riga Jazz Stage laureāts Andris Buiķis, basists Toms Poišs un ģitārists Artūrs Kutepovs.

23. oktobrī  Latvijas Radio 1. studijā neparastu muzikālo performanci piedāvās vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralfs Šmids (Ralf Schmid). Mūziķis, kurš divus “Steinway & Sons” flīģeļus spēlē ar speciālu elektronisko ierīču palīdzību, vadot tās ar sensoru cimdos ievilktu roku kustībām. Viņš pats to dēvē par koncertprojektu “Pyanook”, ko beļģu mūzikas žurnāls “Crescendo Magazine” nodēvējis par “vadošo klaviermūziku 21. gadsimtā”. Ralfs Šmids studējis klasisko klavierspēli, džeza kompozīciju un filmu mūziku Štutgartē, Ņujorkā un Losandželosā, sadarbojies ar dažādiem mūziķiem, bigbendiem un orķestriem visā pasaulē.

31. oktobrī  Latvijas Radio 1. studijā - viena no itāļu jaunā džeza skatuves atzītākajām grupām “XY Quartet”. Četri izdotie albumi un koncerti gan dzimtenē, gan ārvalstīs ļāvuši gūt panākumus starptautiskajās džeza cienītāju aprindās, bet itāļu mūzikas žurnālam “Musica Jazz” nodēvēt kvartetu par “vienu no labākajām itāļu grupām”.