"Ērģelniekiem gadumija ir aizņemts laiks. Kā sākām pirms Ziemassvētkiem, tā vēl neesam beiguši - Zvaigznes diena vēl priekšā. Šis patiesi ir mūsu ražīgākais darba cēliens," jautri teic ērģelniece Ilze Reine, kura Rīgas Domā muzicējusi arī 1. janvārī.

Taču pirms tam bijis brīnišķīgs gada noslēgums - kopā ar Rīgas Doma zēnu kori Ilze pabijusi koncerttūrē Japānā, kur viesojusies pirmoreiz. 

Gadumijas laikā katru vakaru Rīgas Doms aicina patverties no puteņiem un vējiem, pulcējot klausītājus uz jaukiem un sirsnīgiem koncertiem. 4. janvārī plkst. 19:00 koncertā "Svētku noskaņās" muzicēs gan Ilze, gan viņas dzīvesbiedrs Aigars Reinis, kā arī Kristīne Adamaite un Larisa Bulava.

"Šogad Doma koncertiem cits risinājums: šāda deviņu dienu koncertsērija ar trim dažādām programmām vēl nekad nav bijusi. Klausītāju interese ir liela, īpaši no ārvalstu viesu puses. Tā nudien ir jauka iespēja patverties Rīgas Doma brīnišķīgajā, sakrālajā telpā," atzīmē Ilze Reine.

Rīgas Domā Ilzi redzēsim un dzirdēsim arī 9. janvārī plkst. 12:00, tā dēvētajā Concerto Piccolo ciklā.

Bet Zvaigznes dienā, 6. janvārī, Ilzi varēsim sastapt viņas darba vietā - Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, tradicionālajā Zvaigznes dienas koncertā, kur viņa uzstāsies kopā ar dziedātāju Jolantu Strikaiti-Lapiņu, trompetistu Jāni Porieti un saksofonistu Aigaru Raumani programmā, kurā draudzīgi sadzīvo baroka spožums un latviešu komponistu mūzika. Koncerta sākums - plkst. 17:00, ieeja - bez maksas!