No pasaules mūzikas gadatirgus "Womex" tikko atgriezusies pasaules mūzikas festivāla "Porta" direktore Ilze Apsiņa. Par to, ar kādām domām uz to devusies un vai tās mainījušās, uz vietas visu redzot un dzirdot, viņa stāsta intervijā "Klasikai".

"Pēdējos gadus uz pasaules mūzikas gadatirgiem braucu ar diezgan lielām šaubām, vai varēšu kaut ko atrast mūsu festivālam, jo mans mērķis ir braukt atrast grupas. Un šī bija tā reize, kad mani pēdējo gadu stereotipi mazliet salūza. Bija tiešām ļoti, ļoti vērtīgs pasākums un bagātīgs piedāvājums arī mūsu festivālam "Porta"."

Uz jautājumu, kas radījis šaubas, viņa saka tā: "Ļoti grūti ir atrast grupas, kas tiešām ir atbilstošas "Portai", jo mēs tomēr izvēlamies tādas, kas ir maksimāli dzīvā mūzika, balstīta tradīcijās  - protams, tā var būt apdarināta visdažādākajos žanros, tā var būt pat eksperimentāla, bet klausītājam vismaz jānojauš, no kuras valsts tā nāk. Pēdējos gados mūzika ir diezgan laikmetīga, tā kļūst aizvien elekktroniskāka, kultūras saplūst kopā. Par to esmu pārliecinājusies diezgan daudzos festivālos."